Судове рішення #4497168

Справа № 2-352/08

    ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 2 грудня  2008 року                                        смт. Великий Березний

    Великоберезнянський районний суд Закарпатської області в складі головуючого судді Цибика І.Й., при секретарі Тисянчин М.В., з участю  позивача ОСОБА_1,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Великий Березний цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В :

   

        Позивач звернувася до суду з цим позовом, з тих підстав, що за час перебування в шлюбі з відповідачкою народилося троє дітей, які після розірвання шлюбу проживають з ним та знаходяться на його утриманні. Відповідачка не надає матеріальної допомоги на їх утримання, тому просить стягувати з неї аліменти.

        В судовому засіданні позивач підтримав позов, просив його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

        Відповідачка в судове засідання не з'явилася з невідомих причин, хоча про час і місце розгляду справи завчасно належним чином була повідомлена, тому суд в порядку ст. 169 ч. 4 ЦПК України розглянув справу без її участі в порядку заочного провадження на підставі доказів, що є у справі.  

        Заслухавши пояснення позивача, розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до  часткового задоволення з наступних підстав.

        Рішенням Великоберезнянського районного суду від 23 вересня 2008 року розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2

    Малолітніх дітей, що народилися від цього шлюбу: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 передано для проживання з позивачем ОСОБА_1

      На даний час діти перебувають на утриманні позивача і оскільки обов'язок по  утриманню дітей покладається як на батька так і на матір, з неї слід утримувати аліменти.

    Враховуючи ту обставину, що відповідачка не має постійного заробітку (доходу), розмір аліментів слід встановити у твердій грошовій сумі, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідного віку.

    Правовідносини між сторонами врегульовані нормами гл. 15 Сімейного Кодексу України, зокрема, згідно ст.180 СК України - батьки зобов'язанні утримувати дітей до досягнення ними повноліття; ст. 184 цього ж Кодексу - якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

       

        Керуючись ст. ст. 15, 60, 212, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 180, 182, 184 СК України, суд,

В И Р І Ш И В :

   

    Позов задовольнити частково.

    Стягнути з  ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 250 гривень на кожну дитину, щомісячно, але не менше 30 відсотків розміру прожиткового мінімуму встановленого для дітей відповідного віку, починаючи з 4 листопада 2008 року і до їх  повноліття.

    Рішення набирає законної сили в строк і в порядку, встановлені ст. 223 ЦПК України.

    На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Закарпатської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня проголошення рішення через цей суд.

    Відповідачка має право подати заяву в 10 денний строк про перегляд заочного рішення.

       

                Головуючий:      «підпис»

            Суддя Великоберезнянського

            районного суду                                                          ОСОБА_6

   

               

  • Номер:
  • Опис: визнання права власності
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-352/08
  • Суд: Хортицький районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Цибик І.Й.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.01.2008
  • Дата етапу: 21.04.2008
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація