Справа № 22ц-3216/2008 головуючий суддя суду першої інстанції Уржумова Н.В.
суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Кузнецова О. О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді: Берещанської I. І.
суддів: Кузнєцової О.О. Петюшевої Н.М.
при секретарі: Войциховській Е.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відкритого акціонерного товариства „Національна акціонерна страхова компанія „Оранта" про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Залізничного районного суду м. Сімферополя АРК від 04.12.2007 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ВАТ „HACK „Оранта" в особі Кримської Республіканської дирекції HACK „Оранта", третя особа -Державна податкова адміністрація в АРК, Державна податкова адміністрація України, про стягнення страхової суми,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Залізничного районного суду м. Сімферополя АРК від 04.12.2007 року відкрито провадження по справі за вказаним позовом.
31.01.2008 року /а.с.55/, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження, КРД ВАТ „HACK „Оранта" в інтересах ВАТ „HACK „Оранта" подала апеляційну скаргу на вказану ухвалу у зв'язку з недотриманням правил підсудності.
Разом з тим, апелянт звернувся до суду із клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зазначивши, що про існування оскаржуваної ухвали суду їм стало відомо тільки 24.01.2008 року. Таким чином, апелянт вважає, що пропустив строк на апеляційне оскарження з поважних причин.
Обговоривши доводи клопотання, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне відмовити КРД ВАТ „HACK „Оранта" у поновленні строку на апеляційне оскарження та залишити апеляційну скаргу без розгляду з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 3 зазначеної статті, заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи /а.с.33/, ухвала суду від 04.12.2007 року була постановлена без виклику сторін.
Копія ухвали на адресу апелянта була направлена супровідним листом від 18.01.2008 року /а.с.44/. Проте, в матеріалах справи немає відомостей щодо отримання апелянтом копії ухвали у передбачений законодавством строк.
Таким чином, у колегії суддів немає підстав ставити під сумнів твердження апелянта, що про існування ухвали суду від 04.12.2007 року йому стало відомо тільки 24.01.2008 року.
Разом з тим, відповідно до ч.4 ст.295 ЦПК України, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Проте, апелянт подав апеляційну скаргу тільки 31.01.2008 року, тобто на сьомий день після отримання копії ухвали, та не навів причин, що б підтверджували поважність причин пропуску вказаного строку.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що строк на апеляційне оскарження ухвали суду від 04.12.2007 року не підлягає поновленню.
На підставі наведеного та, керуючись ст.294 ч. 3 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим,
УХВАЛИЛА:
Відмовити Кримській республіканській дирекції відкритого акціонерного товариства „Національна акціонерна страхова компанія „Оранта" в інтересах відкритого акціонерного товариства „Національна акціонерна страхова компанія „Оранта" у задоволенні клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Апеляційну скаргу КРД ВАТ „HACK „Оранта" в інтересах ВАТ „HACK „Оранта" на ухвалу Залізничного районного суду м. Сімферополя АРК від 04.12.2007 року залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.