Судове рішення #4494064

Справа № 2-0-53/07

Категорія справи 9

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

про встановлення факту, що має юридичне значення

31 жовтня 2007 року

Богуславський районний суд Київської області в складі

судді     Чумаченка О В.,

при секретарі     Ткаченко Н. А.,

з участю заявниці     ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богуслав цивільну справу за заявою ОСОБА_1 (зацікавлена особа - державна нотаріальна контора Богуславського району) про встановлення неправильності написання її прізвища в паспорті, -

ВСТАНОВИВ

Заявниця ОСОБА_1, звернувшись до суду із даною заявою, просить суд встановити факт неправильності написання її прізвища в паспорті. ОСОБА_1 обґрунтовує заяву тим, що її справжнє прізвище ОСОБА_2, але паспорт їй видано на ім'я ОСОБА_1. Посилаючись на те, що встановлення цього юридичного факту їй необхідно для правильного оформлення спадщини, заявниця просить встановити цей факт в судовому порядку, оскільки в ПРФО Богуславського РВ їй відмовили у внесенні змін до її паспорта.

В судовому засіданні заявниця доводи викладені в заяві підтримала і пояснила, що вона народилася в с. Москаленки Богуславського району і її дівоче прізвище ОСОБА_3. В 1946 році вона вийшла заміж за ОСОБА_4 і отримала післяшлюбне прізвище ОСОБА_2. ОСОБА_2 вона невдовзі розлучилась, але залишила собі його прізвище і двоє її синів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 також мають прізвище ОСОБА_2. В 2003 році під час обміну їй паспорта в новому паспорті її прізвище з невідомих їй причин було записано як ОСОБА_1, а не ОСОБА_2. В зв'язку із своїм похилим віком цю помилку вона помітила не відразу, а тому коли звернулась в паспортний стіл з приводу неправильності написання її прізвища та обміну її паспорта, їй відмовили в заміні паспорта. Вона вважає, що неправильне написання її прізвища, може ускладнити оформлення спадщини її дітям після її смерті, а тому просить встановити факт неправильності написання її прізвища в її паспорті в судовому порядку, поскільки в інший спосіб це зробити неможливо.

Представник зацікавленої особи - державної нотаріальної контори Богуславського району в судове засідання не з'явився, хоча про час і місце судового засідання зацікавлена особа повідомлялася належним чином, про причину своєї неявки судові не повідомила, а направив письмове клопотання про розгляд справи без його участі.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_3 та ОСОБА_9 в судовому засіданні засвідчили, що ОСОБА_1 (уроджена ОСОБА_3) після одруження в 40-х роках 20 століття із ОСОБА_4 носила прізвище ОСОБА_9 і до цього часу його не змінювала.

Суд, заслухавши пояснення заявниці, покази свідка, перевіривши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.

Судом встановлено такі факти і відповідні їм правовідносини.

Згідно виписки з погосподарської книги Москаленківської сільської ради за 1950-1953 роки в с. Москаленки Богуславського району проживала ОСОБА_10 разом із своїми синами ОСОБА_11, 1948 р. н., ОСОБА_12, 1949 р. н. та чоловіком ОСОБА_13.

Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_11 він народився 2. 4. 1948 року в с. Москаленки і його матір'ю є ОСОБА_10.

В судовому засіданні ОСОБА_11 засвідчив, що заявниця є його матір'ю.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення неправильності написання її прізвища в паспорті, що передбачено ч. 2 ст. 256 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212-215, 224-226, ч. 2 ст. 256, 259 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт неправильності написання прізвища заявниці в паспорті CM №538050, виданому 11. 06. 2003р. Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області, в якому її прізвище ОСОБА_11 помилково записано як ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку визначеному ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація