Копія
Справа №1-32, 2009р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2009 року Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого-судді Борисенка П.І.
при секретарі Сіденко Н.П.
з участю прокурора Звірянського А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу по обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає ІНФОРМАЦІЯ_3, не працює, не одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_4, не судимого, обвинуваченого за ч. 1 ст. 122 КК України,
встановив:
Підсудний ОСОБА_1 16.11.2008 року, близько 24 години біля кафе « Українські страви » в смт. Лисянка, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння , умисно, внаслідок раптово виникнувши неприязних стосунків наніс удар кулаком в область правої вилиці ОСОБА_2, заподіявши йому тілесні ушкодження у вигляді перелому правої виличної кістки, гематоми правої половини обличчя, та гайморової пазухи з нагноєнням, які відносяться до категорії середньої тяжкості за ознакою тривалості розладу здоров’я, що потягло необхідність проведення операції на обличчі.
Допитаний в судовому засіданні підсудний свою вину в пред’явленому йому звинувачені визнав повністю і пояснив, що дійсно вчинив злочин в якому його звинувачують при обставинах і з наслідками вказаними в звинуваченні.
Крім повного визнання вини самим підсудним його вина в умисному заподіянні середньої тяжкості тілесних ушкоджень в судовому засіданні доведена:
- Показами потерпілого ОСОБА_2, про те, що те що 16.11.2008 року він разом із своїми друзями був у сауні в смт. Лисянка де вони перебували до 22 години. Потім до 24 години вони відпочивали в барі « Українські страви».
Біля 24 годин вони вийшли з бару і підійшли до автомобіля щоб їхати додому в м. Звенигородка. До них підійшов підсудний зі своїм другом і попросили цигарок, їм дали дві цигарки. Потім підсудний узнавши що вони із м. Звенигородка почав називати прізвища своїх друзів і запитав чи вони знають їх. Він відповів, що у нього не довідкове бюро і при цьому підсудний наніс йому сильний удар в праву половину обличчя , заподіявши тілесні ушкодження вказані в звинуваченні;
- даними висновку судово-медичного експерта про те, що у ОСОБА_2 мали місце ушкодження у вигляді перелому правої виличної кістки, гематоми правої половини обличчя та гайморової пазухи з нагноєнням, що потягло необхідність проведення операції на обличчі.
Вказані тілесні ушкодження заподіяні дією якого-небудь тупого предмету і відносяться до категорії середньої тяжкості за ознакою тривалості розладу здоров’я. (а.с.-47).
Оцінюючи зібрані по справі докази суд вважає, що пред’явлене підсудному звинувачення доведено в судовому засіданні, а його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 122 КК України, як умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у ст. 121 КК України, але таке, що cпричинило тривалий розлад здоров’я.
При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.
В якості обставин, що обтяжують покарання підсудному суд враховує, що злочин він вчинив в стані алкогольного сп’яніння.
В якості обставин, що пом’якшують покарання підсудному суд враховує молодий вік, повне визнання вини, щире каяття.
Враховуючи наведене суд вважає, що виправлення підсудного можливе без ізоляції від суспільства, а тому обравши йому покарання у вигляді обмеження волі суд вважає за можливе звільнити підсудного від відбування покарання з випробовуванням, керуючись cт. 75 КК України.
Суд неможе призначити підсудному покарання у вигляді виправних робіт, поскільки підсудний не працює.
Потерпілим по справі заявлено цивільний позов про стягнення з підсудного в його користь 773 грн. в відшкодування матеріальної та 10000 грн. в відшкодування моральної шкоди.
Суд вважає, що позов підлягає до задоволення з слідуючих підстав.
Матеріальна шкода в сумі 773 грн., це шкода заподіяна злочином і вона підлягає відшкодуванню в повному обсязі. Суд вважає, що потерпілому діями підсудного заподіяно і моральну шкоду, яку суд визначає в розмірі 2000 грн., з врахуванням тяжкості злочину, особи підсудного та його майновий стан.
Керуючись ст. 323,324 КПК України суд,
З А С У Д И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України та обрати йому покарання один рік обмеження волі.
Керуючись ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування покарання з випробовуванням, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
Іспитовий строк суд встановлює тривалістю в один рік.
Керуючись ст. 76 КК України суд зобов’язує засудженого не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу засудженому до набрання вироком чинності залишити попередню-підписку про невиїзд.
Цивільний позов задоволити частково, стягнути з засудженого ОСОБА_1 в користь ОСОБА_2 773 грн. в відшкодування майнової шкоди, та 2000 грн. в відшкодування моральної шкоди, в іншій частині позову відмовити.
На вирок може бути подано апеляцію протягом 15 діб, з моменту його оголошення.
Головуючий – підпис
ВІРНО
Суддя Лисянського
районного суду ОСОБА_3