Судове рішення #4490265

Справа № 3-154/09

ПОСТАНОВА

19 березня 2009 року суддя Лисянського районного суду Черкаської області Борисенко П.І.  розглянувши матеріали, що надійшли  від Державної податкової інспекції у Лисянському районі про притягнення до адміністративної відповідальності   ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки АДРЕСА_1 працюючої приватним підприємцем, за ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в:

згідно протоколу про адмінправопорушення від 11 лютого 2009 року до акту перевірки від 11.02.2009 № 000368, ОСОБА_1 в магазині в смт. Лисянка вул. Київська 26 де здійснює торгівельну діяльність реалізувала три пляшки олії соняшникової по ціні 57 грн. 50 коп. на суму 172 грн. 50 коп., отримала готівку, видала товар, проте розрахункову квитанцію не виписала та не ивдала, чим порушила п.п. 2, 5 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

ОСОБА_1 притягується до адміністративної  відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП за порушення порядку проведення розрахунків.

При розгляді справи в судовому засіданні за участю ОСОБА_1, остання свою вину у даному правопорушенні не визнала. Вказала на те, що перевірка органами ДПА проведена безпідставно, акт складений з порушеннями, обов’язок застосовувати реєстратори розрахункових операцій чи розрахункові книжки на неї не поширюється, так-як вона являється платником єдиного податку, що передбачено п. 6 ст. 9 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». На підтвердження своїх заперечень надала суду свідоцтво про сплату єдиного податку  від 01.01.2009 року серії Д №765268.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи та проаналізувавши подані докази, суд вважає що відсутня подія і склад адміністративного правопорушення .

Так, згідно ст. 3 п.п. 2, 5 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій, або безготівковій формі  у сфері торгівлі, зобов’язані видати особі, яка отримує товар розрахунковий документ встановленої форми, а у разі незастосування реєстратора розрахункових операцій проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій.

Разом з тим, згідно п. 6 ст. 9 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку).

Згідно свідоцтва про сплату єдиного податку від 01.01.2009 року № 765268 серії Д, підприємець ОСОБА_1 являється платником єдиного податку та веде книгу обліку доходів і витрат.

За таких обставин, обов’язок здійснювати розрахунки із застосуванням розрахункових книжок чи реєстраторів розрахункових операцій на особу, відносно якої складено протокол не поширюється.

Оцінюючи інші надані у справі контролюючим органом докази, суд не вбачає даних про те, що підприємець ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Перевіряючи пояснення ОСОБА_1 щодо безпідставності проведення перевірки та наявних в акті перевірки виправлень, встановлено порушення вимог п.1.8. Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005 року №327, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2005. за № 925/11205., а саме виправлення цифрових показників.

До матеріалів справи, також не надано направлень на перевірку, що зазначені в акті перевірки.

За викладених обставин, в зв’язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, справа підлягає закриттю. Потерпілих по справі не має.

Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 245, 246, 247,  283, 284, 285, 287 Кодексу України  про адміністративні правопорушення, суд

постановив:

- справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2  за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП  закрити.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Черкаської області через Лисянський районний суд.

   

Суддя -

Лисянський районний                                   Начальнику ДПІ в Лисянському районі

              суд                                                     Черкаської області

19.03.2009 р. №_ 3-154                                Направляємо копію постанови від 14 березня 2009 року

                                                        за ст. 155-1 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1  

                                                        для відому.

                                    Додаток: на 1 арк.

                             

Суддя Лисянського

районного суду                                                                                     ОСОБА_3

____________________________________________________________________________________

Лисянський районний                                   Начальнику ДПІ в Лисянському районі

              суд                                                     Черкаської області

19.03.2009 р. №_ 3-154                                Направляємо копію постанови від 14 березня 2009 року

                                                        за ст. 155-1 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1  

                                                        для відому.

                                    Додаток: на 1 арк.

                             

Суддя Лисянського

районного суду                                                                                     ОСОБА_3

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація