№ 9- «п» Копія
ПОСТАНОВА
4 липня 2008 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого - судді підполковника юстиції ДЯЧУКА С. І., при секретарі Бобильовій А.В., за участю державного обвинувача - військового прокурора Білоцерківського гарнізону підполковника юстиції Бончева І.В., обвинуваченого - ОСОБА_1. у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду, розглянувши постанову помічника військового прокурора Білоцерківського гарнізону про направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого військовослужбовця військової частини А1232 майора ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 425 КК України, від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки,
ВСТАНОВИВ:
Органом досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що він, будучи військовою службовою особою - заступником командира частини з тилу, внаслідок недбалого ставлення до військової служби протягом 20-21 березня 2008 року заподіяв державі істотну шкоду, яка виразилася у знищенні 41 дерева породи тополь до ступеня припинення росту, дозвіл на видалення яких не видавався.
Вказані протиправні дії ОСОБА_1 органом досудового слідства кваліфіковані за ч. 1 ст. 425 КК України.
У постанові про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, яка погоджена прокурором, як на підставу для її задоволення вказано на те, що обвинувачений вперше вчинив необережний злочин середньої тяжкості, щиро покаявся у вчиненому, відшкодував завдану шкоду, а також до суду надійшло відповідне клопотання колективу частини, де проходить службу обвинувачений.
Обвинувачений ОСОБА_1 подав до суду письмову заяву, в якій він не заперечує проти закриття щодо нього кримінальної справи з підстав, передбачених ст. 47 КК України.
Заслухавши в судовому засіданні думку прокурора, який вважав достатніми наявні підстави для звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України, суд вважає необхідним звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, виходячи з такого.
Як вбачається з матеріалів справи, допитаний обвинувачений ОСОБА_1 свою вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю, щиро покаявся та відшкодував завдану шкоду.
Як видно з протоколу зборів особового складу військової частини А1232 від 20.06.08р., особовий склад військової частини, де проходить військову службу ОСОБА_1, заявив клопотання про звільнення останнього від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки колективу військової частини.
Беручи до уваги, що ОСОБА_1 вперше вчинив злочин і цей злочин є необережним середньої тяжкості, щиро покаявся у вчиненому, повністю відшкодував завдану шкоду, дані про особу підсудного, а саме те, що він характеризується виключно позитивно, суд вважає необхідним задовольнити вказане клопотання військового колективу військової частини А1232 і звільнити ОСОБА_1 на підставі ст. 47 КК України від кримінальної відповідальності, передавши його на поруки колективу даної частини за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 7-1, 10 КПК України, військовий суд
ПОСТАНОВИВ
Кримінальну справу стосовно військовослужбовця військової частини А1232 майора ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 425 КК України, на підставі ст. 47 КК України - закрити.
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності і передати його на поруки військовому колективу військової частини А1232 за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Запобіжний захід стосовно ОСОБА_1. - підписка про невиїзд - скасувати.
Постанова суду може бути оскарженою і на неї може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту її проголошення.