Судове рішення #4488784

                       

 

 

 

УХВАЛА

ИМЕНЕМ      УКРАЇНИ

 

11 лютого 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області у складі:

Головуючого-судді - Пилипчук Н.П.

                     Суддів - Борової С.А.,

                                     Маміної О.В.,

          при секретарі - Лосєвій К.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові справу

            за апеляційною скаргою ОСОБА_1

            на ухвалу судді Ленінського районного суду м. Харкова від 22.12.2008 р.

            по справі за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Державне казначейство України про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями органу дізнання, попереднього (досудового) слідства, прокуратури або суду, -

              

В С Т А Н О В И Л А  :

 

            Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Харкова від 22.12.2008 р. заяву ОСОБА_1 вирішено повернути заявнику на підставі ст. 121 ЦПК України.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу судді Ленінського районного суду м. Харкова від 22.12.2008 р., питання передати на новий розгляд суду першої інстанції.

Обґрунтовуючи апеляційну скаргу посилається на порушення судом норм процесуального права. Зазначає, що подана ним заява відповідає вимогам діючого законодавства.

 

Судова колегія, заслухавши доповідь судді, пояснення сторін, що з'явилися, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її задовольнити, з огляду на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що 01.12.2008 року ОСОБА_1 подав до Ленінського районного суду м. Харкова заяву, просив стягнути з Державного казначейства України відшкодування моральної шкоди, завданої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності та перебуванням під судом та слідством.

Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Харкова від 09.12.2008 р. зазначена заява була залишена без руху, позивачу запропоновано усунути наявні недоліки, оскільки заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України щодо її форми та змісту, в заяві відсутнє посилання на те, що це «позовна заява».

Повертаючи ОСОБА_1 заяву суддя Київського районного суду м. Харкова в ухвалі від 22.12.2008 р. виходив з того, що ним не виконані вказані вимоги, а саме найменування Державного казначейства України не зазначено саме як відповідача.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду», питання про відшкодування моральної шкоди за заявою громадянина вирішується судом відповідно до чинного законодавства в ухвалі, що приймається згідно з частиною першою статті 12.

Таким чином, законодавством передбачена можливість для звернення за вказаним відшкодуванням із заявою, цією альтернативою і скористався ОСОБА_1

Крім того, у відповідності до ст. 119, 120 ЦПК України, той факт, що особа не зазначена відповідачем по справі не є підставою для залишення позовної заяви без руху, та відповідно для повернення позовної заяви. Питання про склад осіб, які братимуть участь у справі суддя не позбавлений можливості вирішити у попередньому судовому засіданні.

 

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу суду першої інстанції, якщо питання вирішено з порушенням норм процесуального права.

З урахуванням наведеного і відповідно до п. 2 ст. 312 ЦПК України апеляційна скарга підлягає задоволенню, ухвала суду - скасуванню, оскільки судом першої інстанції при її постановленні порушені норми ст. 121 ЦПК України.

 

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 207, 303, 304, 307, 312, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія

 

Ухвалила:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

           

            Ухвалу судді Ленінського районного суду м. Харкова від 22.12.2008 р. скасувати, справу повернути до суду першої інстанції зі стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі.

 

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і, відповідно до ст. 324 ЦПК України, оскарженню не підлягає.

 

Головуючий :

 

Судді:

 

 

           

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація