АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-1436/11 Головуючий у 1-й інстанції Бондаренко О.В. Доповідач ап. інст. ОСОБА_1
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2011 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Антонова В.М.
Суддів: Мартєва С.Ю., Чічіля В.А.
при секретарі: Колодюк О.П.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві апеляційну скаргу ОСОБА_2
на ухвалу судді Кременчуцького районного суду Полтавської області від 11 березня 2011 року
по справі за матеріалами позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення від права на спадкування, -
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою судді Кременчуцького районного суду Полтавської області від 11 березня 2011 року позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення від права на спадкування визнано неподаною та повернуто позивачу з усіма додатками.
Із вказаною ухвалою не погодилась позивач. В апеляційній скарзі просила ухвалу скасувати. Посилалась на порушення судом норм процесуального права.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку про її задоволення за таких підстав.
Відповідно до п. 2 ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд змінює або скасовує ухвалу суду першої інстанції і постановляє ухвалу з цього питання, якщо воно було вирішено судом першої інстанції з порушенням норм процесуального права або при правильному вирішенні було помилково сформульовано суть процесуальної дії чи підстави її застосування.
Як вбачається із матеріалів справи, підставою для повернення заяви позивачу місцевим судом стало те, що вона не виконала вимоги ухвали суду від 22.02.2011 року про залишення її позовної заяви без руху, а саме не надала докази, що підтверджують обставини, викладені в позові.
Відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ в суді першої інстанції», подання доказів можливе на наступних стадіях цивільного процесу, тому суд не вправі через неподання доказів при пред’явленні позову залишати заяву без руху та повертати заявнику.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що місцевим судом не було вжито заходів щодо належного повідомлення позивачки про залишення її позовної заяви без руху.
За таких обставин, ухвала судді місцевого суду підлягає скасуванню з направленням позовної заяви з додатками до місцевого суду для вирішення питання про відкриття провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 312 п. 2, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовільнити.
Ухвалу судді Кременчуцького районного суду Полтавської області від 11 березня 2011 року скасувати.
Позовну заяву з додатками ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення від права на спадкування направити до Кременчуцького районного суду Полтавської області для вирішення питання про відкриття провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: підпис
Судді: підписи
З оригіналом згідно: