Судове рішення #4482644

Справа № 2-143

2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М'Я М У К Р А Ї Н И


09 лютого 2009 року Бережанський районний суд Тернопільської області

в складі:


головуючого-судді    Сташківа Б.І.

при секретарі   Павлюс Н. І.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бережанах справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Бережанської міської ради про визнання права власності на спадкове майно,-


В С Т А Н О В И В :


Позивачі, вказуючи, що після смерті їх батька ОСОБА_3 залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1, і хоч вони згідно закону є єдиними спадкоємцями цієї спадщини, однак розпорядитись нею не можуть, оскільки Бережанське МБТІ відмовило їм у видачі витягу на дане будинковолодіння у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на ім'я померлого, звернулися до суду з позовом, яким просять визнати за ними право власності на спадкове майно.

В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 свої позовні вимоги підтримали, просять позов задоволити.

Представник Бережанської міської Ради вважає підставним позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , не заперечує проти його задоволення.

Суд, розглянувши матеріали справи і вислухавши пояснення позивачів та представника Бережанської міської Ради, дослідивши письмові докази, прийшов до висновку, що позовні вимоги позивачів є підставними і підлягають до задоволення, виходячи з таких підстав.

Згідно частини 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування» відносини спадкування регулюються правилами ЦК України, якщо спадщина відкрилася не раніше 1 січня 2004 року. У разі відкриття спадщини до зазначеної дати застосовується чинне законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного кодексу Української РСР, у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом. У разі коли спадщина, яка відкрилася до набрання чинності ЦК України і строк на її прийняття не закінчився до 1 січня 2004 року, спадкові відносини регулюються цим кодексом.

У відповідності із ст. ст. 524 ч.1, 525, 529 ч.1, 548 та 549 ч.1 ЦК УРСР спадкоємство здійснюється за законом і заповітом; часом відкриття спадщини визначається день смерті спадкодавця, а при оголошенні його померлим – день, зазначений в ст. 21 цього Кодексу; при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти, дружина і батьки померлого; для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв; визначається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 був власником жилого будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1, що підтверджується зведеним оціночним актом по будинковолодінню та реєстраційним посвідченням виданого Тернопільським міжміським бюро технічної інвентаризації.

Із оглянутих в судовому засіданні свідоцтв про народження, копії яких міститься в матеріалах справи, видно, що позивачі є дітьми померлого, зокрема: ОСОБА_1 є дочкою покійного ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1, виданого 21 грудня 1972 року, а також що ОСОБА_2 є сином покійного ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2, виданого 19 серпня 1991 року.

Цей факт підтверджується показами позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які показали, що вони постійно проживали із батьком, помагали йому у всьому, опікувались ним, разом вели спільне господарство; після смерті батька вони фактично прийняли спадщину, так як залишилися проживати в цьому ж жилому будинку, в якому проживали разом із батьком до її смерті, сплачували податок та страхівку, проводили ремонт будинковолодіння.

Із оглянутого в судовому засіданні свідоцтва про смерть, копія якого міститься в матеріалах справи, видно, що батько позивачів ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1

В судовому засіданні також встановлено, що мати позивачів ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Після смерті батька позивачів відкрилася спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1.

Таким чином, поскільки в судовому засіданні доведено, що позивачі фактично вступили в управління спадковим майном, то їх у відповідності з ч. 1 ст. 549 ЦК УРСР слід визнати спадкоємцями, які прийняли спадщину, тобто суд вважає необхідним задоволити позовні вимоги обох позивачів і визнати за ними право на спадкове майно, що залишилось після смерті їх батька ОСОБА_3.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 14, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 524 ч.1, 525, 529 ч.1, 548 та 549 ч.1 ЦК УРСР, суд,-



В И Р І Ш И В :


Позов задоволити.


Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно у вигляді Ѕ частини житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1 , яке залишилось після смерті її батька ОСОБА_3.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на спадкове майно у вигляді Ѕ частини житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1 , яке залишилось після смерті його батька ОСОБА_3.


Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.


Заяву про апеляційне оскарження даного рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області через Бережанський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попередньої подачі такої заяви, але в строк на його оскарження.


Суддя Бережанського

районного суду  Сташків Б. І.


Копія з оригіналом вірна.



Голова Бережанського

районного суду Сташків Б.І.

  • Номер: 6/339/12/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-143/2009
  • Суд: Болехівський міський суд Івано-Франківської області
  • Суддя: Сташків Б.І.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.11.2015
  • Дата етапу: 23.12.2015
  • Номер: 6/512/10/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-143/2009
  • Суд: Савранський районний суд Одеської області
  • Суддя: Сташків Б.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.04.2021
  • Дата етапу: 12.05.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація