Судове рішення #4481988

Справа № 2-1652/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

24 березня 2009 р.  Залізничний районний суд м. Львова в складі:

головуючого – судді       Ганича І.М.

при секретарі                   Мицько О.М.

з участю прокурора         Топій Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за позовом прокурора Залізничного району м.Львова в інтересах Головного управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про вилучення автомобіля,

ВСТАНОВИВ:

    Прокурор Залізничного району м.Львова в інтересах Головного управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації 15.01.2009 р. звернувся до суду із позовом до відповідачів про вилучення автомобіля Опель, 1996 р. випуску. Свої позовні вимоги мотивує тим, що вказаний автомобіль, згідно Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, 08.09.2005 р. було передано Головним управлінням праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації в якості гуманітарної допомоги інваліду      1-ої групи ОСОБА_3, який 25.09.2007 р. помер, а вказаною автомашиною продовжують користуватися відповідачі.

В судовому засіданні помічник прокурора Топій Т.В. і представник Головного управління праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації позов підтримали, покликаючись на мотиви такого і доповнили, що, після смерті інваліда, відповідно до вимог п.41 „Порядку забезпечення інвалідів автомобілями” від 19.07.2006 р., спірний автомобіль підлягає поверненню Головному управлінню праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації, просять позов задоволити.

ОСОБА_2 і ОСОБА_1 позову не визнали і зазначили, що правовідносини щодо забезпечення інвалідів транспортними засобами, на час ввезення і передачі спірного автомобіля інваліду ОСОБА_3, регулювалися постановою Кабінету Міністрів України від 8.09.1997 р., що передбачала залишення автомашини, після смерті інваліда, його сім’ї, чому просять у позовних вимогах відмовити.

Заслухавши пояснення сторін і розглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в позовних вимогах слід відмовити.

Як встановлено судом, Головне управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації у відповідності до ст.6 п.4 Закону України „Про гуманітарну допомогу” та „Порядку надання автомобілів, отриманих як гуманітарна допомога”, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7.02.2001 р. за № 128, передало 08.09.2005 р. у якості гуманітарної допомоги автомобіль Опель Вектра, 1996 р. випуску з об’ємом двигуна 1598 см3, інваліду 1-ої групи ОСОБА_3, що перебував у позивача на обліку для забезпечення автомобілем з передачею керування члену сім’ї /а.с. 6, 7, 10-15/ та що право керування цим автомобілем було надано синові інваліда – ОСОБА_2 /а.с. 5, 8, 9, 50/, який і продовжує користуватися таким після смерті 25.09.2007  р. ОСОБА_3, а не         внукові - ОСОБА_1, що фактично є неналежним відповідачем в даній справі і чому в позовних вимогах до останнього слід відмовити.

Виходячи із наведеного, спірний автомобіль не може бути вилучений на підставі п.41 „Порядку забезпечення інвалідів автомобілями”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 р. за № 999, на що посилається прокурор і представник Головного управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації, оскільки на момент ввезення цього транспортного засобу на територію України та передачі такого інваліду ОСОБА_3, тобто на вересень 2005 р., ця постанова не була чинною, так як діяв „Порядок забезпечення інвалідів автомобілями”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 8.09.1997 р. за №999, що не передбачав вилучення автомашини, отриманої як гуманітарна допомога, після смерті інваліда, а залишення такої сім’ї цього інваліда, який і регулював спірні правовідносини та яким слід керуватися в даному випадку.  

     На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК України і ст.5 ЦК України та п.37 постанови Кабінету Міністрів України від 8.09.1997 р. № 999 „Про затвердження порядку забезпечення інвалідів автомобілями”, суд –

ВИРІШИВ:

    В позові прокурора Залізничного району м.Львова в інтересах Головного управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про вилучення автомобіля Опель Вектра з номерним знаком ВС 0401 МІ - відмовити.  

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

   

Суддя:                                         /підпис/

З оригіналом згідно.

Суддя:                                         Ганич І.М.            

  • Номер: 6/331/105/2016
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1652/09
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Ганич І.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.04.2016
  • Дата етапу: 20.04.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація