Судове рішення #447480
Справа 2-19/2007

Справа 2-19/2007

 

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

28 грудня 2006 року,            Софіївський районний суд Дніпропетровської області

в складі:

судді:                                    Джерелейко О.Є..

при секретарі                       Палій Л.П

з участю позивача         ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні смт Софіївка позовну заяву ОСОБА_1до Софіївської районної державної адміністрації "Про визнання права на земельну частку (пай) та видачу сертифікату на земельну частку (пай)",-

ВСТАНОВИВ:

22 листопада 2006 р. ОСОБА_1 звернувся до Софіївського районного суду із позовною заявою про визнання права на земельну частку (пай) та видачу сертифікату на право на земельну частку (пай), мотивуючи її тим, що він з 1994 року по 1995 рік працював та був членом КСП «Зоря» Софіївського району. В. списки до Державного акту на право колективної власності, на землю його включено під № НОМЕР_1. Державний акт на право колективної власності КСП «Зоря» виданий 23 березня. 1995 року. Звертався до Софіївської районної державної адміністрації із заявою про визнання права на земельну частку (пай), але йому запропонували звернутись до суду. У зв'язку із зазначеним він просить суд поновити строк звернення до суду, визнати за ним право на земельну частку (пай) в розмірі 8,98 в умовних кадастрових гектарах, вартістю 76930 гривень 51 коп., також зобов'язати Софіївську районну державну адміністрацію видати сертифікат на право на земельну частку (пай) на його ім'я.

Позивач в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач і зацікавлена особа - відділ земельних ресурсів, будучи повідомленими про дату та час проведення судового засідання, своїх представників не направили, прохають розглянути справу без участі їх представників. Відповідач - Софіївська районна державна адміністрація - з позовом згоден, про що надав до Софіївського районного суду відповідну письмову заяву за №НОМЕР_2 від 11.12.2006 року., а.с.33.

Вислухавши пояснення позивача, розглянувши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити із таких підстав.

Згідно зі ст.22 Земельного кодексу України 1990 року право власності на землю виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право. Відповідно до ст. 23 ЗК 1990 року право власності посвідчується державним актом. Державний акт на право колективної власності на землю видається колективному сільськогосподарському підприємству із зазначенням розміру земель, що перебувають у колективній власності громадян, до державного акта додається список цих громадян.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», від 14 лютого 1992 року земля є об`єктом права колективної власності підприємства, майно у підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам, суб»єктом права власності у підприємстві є підприємство як юридична особа, а його члени - в частині майна, яку вони одержують при виході з підприємства. Згідно із пунктом 2 Указу Президента України №720/95 від 08.08.1995 р. "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам та організаціям" право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

 

В судовому засіданні встановлено, що позивач працював в КСП «Зоря» Софіївського району у 1994 році 25 вихододнів, у 1995 році 288 вихододнів згідно архівної довідки (а.с. 13). 11.02.1994 року колгосп «Зоря комунізму» реорганізовано у КСП «Зоря», що підтверджує архівний витяг із протоколу загальних зборів членів колгоспу НОМЕР_5 (а.с. 10). Доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 був членом КСП «Зоря», суду не надано. Так, трудова книжка відсутня. Згідно повідомлення архівного відділу Софіївської райдержадміністрації підтвердити вступ позивача в члени колгоспу «Зоря комунізму» в 1994 році немає можливості, так як згідно протоколів засідання правління і загальних зборів членів колгоспу і КСП за 1994-1995 роки питання не вирішувалось; підтвердити звільнення з членів КСП «Зоря» в 1998 році також немає можливості, так як протоколи засідань правління і загальних зборів членів КСП за 1996-2000 роки в архівний відділ на збереження не надійшли (а.с. 12).

Державний акт на право колективної власності на землю отриманий КСП «Зоря» Софіївського району 23 березня 1995 року , що підтверджується копією Державного акта серії ДП Сф №НОМЕР_3 із доданим до нього списком осіб (а.с.6-8). Позивач включений до списку осіб, що додається до Державного акта, що підтверджується довідкою, виданою Софіївським районним відділом земельних ресурсів № НОМЕР_4 від 9 березня 2006 року (а.с.5).

Виходячи зі змісту статей 22,23 ЗК 1990 р. та Указу Президента України від 8 серпня 1995 р. №720/95, право на земельну частку (пай) виникає у члена КСП з моменту одержання цим підприємством державного акта на право колективної власності на землю.

Таким чином, позивач права на земельну частку (пай) не набув, так як не надав суду підтвердження про прийняття до членів КСП «Зоря» на дату отримання Державного акта на право колективної власності на землю, хоча і включений до списку осіб, що додається до Державного акту, у зв`язку з чим його позовні вимоги про визнання за ним права на земельну частку (пай) в розмірі 8,98 в умовних кадастрових гектарах, вартістю 76930 гривні 51 коп., зобов'язання Софіївську районну державну адміністрацію видати сертифікат на право на земельну частку (пай) на його ім'я є необґрунтованими. За таких обставин визнання відповідачем позову суперечить закону І не може бути прийнято судом, про що винесена відповідна ухвала суду.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10,11,60,212-215 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

1 .В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1до Софіївської районної державної адміністрації про визнання права на земельну частку (пай) та видачу сертифікату на земельну частку (пай) відмовити як необґрунтованих.

2. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Софіївський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Уразі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:                        О.Є.Джерелейко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація