Судове рішення #447280

                                                                        Справа №2-757/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

15 січня 2007 року                  Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі головуючого-                         судді Костюкевича O.K.

при секретарі -                                               Березовської О.Д.

з участю представника позивача                 ОСОБА_2

представника відповідача                             Дячука P.O.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку

цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Луцької міської ради про

визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в Луцький міськрайонний суд з позовом до Луцької міської ради про визнання права власності на спадкове майно.

Покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла дружина позивача ОСОБА_3. Після її смерті залишилась спадщина, яка складається з частки в приватизованій АДРЕСА_1Вищезазначена квартира була приватизована позивачем та померлою ОСОБА_3. Позивач є спадкоємцем першої черги фактично вступив в володіння спадковим майном, однак в нотаріальній конторі не може належним чином оформити своє право, так як не виділені частки співвласників в приватизованій квартирі. Позивач вважає, що частки співвласників в спільній сумісній власності є рівними. Просить суд визнати за ним, ОСОБА_1, право власності на спадкове майно, а саме на 1/2 частину АДРЕСА_1після смерті дружини ОСОБА_3.

Представник Луцької міської ради Дячук P.O. в судовому засіданні позов визнав та не заперечував проти його задоволення

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позов підтримав з підстав зазначених в заяві. Просив суд, позов задовольнити.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу при попередньому судовому засіданні.

В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло від 13.10.1994 року, виданого Комітетом по майну комунальної власності Луцької міської ради, АДРЕСА_1належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1та членам його сім'ї ОСОБА_3. Дане свідоцтво видане згідно з розпорядженням (наказом) від 13.10.1994 року НОМЕР_1 та зареєстроване в Комітеті по майну комунальної власності під НОМЕР_2

У відповідності до ст. 370 ЦК України частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними законом, або рішенням суду.

Як вбачається з п.224 Інструкції про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року № 283/8882, нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.

 

2

З представлених суду матеріалів такої домовленості чи.рішення не вбачається. Таким чином, частка кожного з співвласників даної квартири складає по 1\2.

З технічного паспорта на АДРЕСА_1 та з будинкової книги для прописки громадян проживаючих в вищезазначеній квартирі, вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є співвласниками даної квартири та проживали в ній разом до дня смерті ОСОБА_3

Згідно свідоцтва про смерть серії І-ЕГ НОМЕР_3 ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

З Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №-НОМЕР_4 наданого Другою Луцькою державною нотаріальною конторою, № витягу "НОМЕР_5 від 06.10.2006 року, вбачається, що після смерті спадкодавця ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, 06.10.2006 року заведено спадкову справу.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Оскільки частка кожного із співвласників у спільній сумісній власності становить по 1/2 частині, ОСОБА_1, як пережиле подружжя (а.с.14), є спадкоємцем першої черги, фактично прийняв спадщину, дочка померлої ОСОБА_3, ОСОБА_4, як довірена особа позивача, повністю підтримує позовні вимоги та на спадщину після смерті матері не претендує, то за ним слід визнати право власності на спадкове майно, а саме на 1\2 частину АДРЕСА_1

Згідно довідки № НОМЕР_6 „Волинській агентством нерухомості" орієнтовна ринкова вартість АДРЕСА_1становить 35000 грн.

На підставі наведеного суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.

Встановленим судом фактам відповідають цивільні правовідносини.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 213, 214, 215 ЦПК України; ст.ст. 328, 370, 1261, 1268 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, а саме на 1\2 частину АДРЕСА_1, що залишилось після смерті дружини ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на дане рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду. Крім цього, апеляційна скарга на дане рішення може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                               

Луцького міськрайонного суду        Костюкевич O.K.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація