ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
31 березня 2010 року Справа № 2а-1806/10/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Малиш Н.І.,
розглянувши матеріали адміністративного позову ТОВ БМУ «АСМО» в особі директора ОСОБА_1 до відповідача1: Начальника відділу державної виконавчої служби Енергодарського міського управління юстиції ОСОБА_2 до відповідача 2: Прокурора м.Енергодар ОСОБА_3 до відповідача 3: Начальника Енергодарського міського відділу УМВС України в Запорізькій області ОСОБА_4 за участю третьої особи: Голови Запорізької обласної державної адміністрації ОСОБА_5 про визнання протиправними та незаконними дій працівників Державної виконавчої служби м.Енергодар, дій та бездіяльності прокурора м.Енергодар ОСОБА_3, дій та бездіяльності працівників Енергодарського міського відділу УМВС України в Запорізькій області та зобов’язання вищезазначених суб’єктів владних повноважень до вчинення певних дій,
ВСТАНОВИВ:
30 березня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду звернувся позивач з вищезазначеними позовними вимогами.
Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду;
5) немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Стаття 106 КАС України встановлює вимоги до позовної заяви.
Подана позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України, у зв’язку з чим підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Згідно з ч.7 ст.56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Частиною 2 ст. 58 КАС України передбачено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду (…).
Як вбачається із позовної заяви, адміністративний позов підписано директором ТОВ БМУ «АСМО», але до позовної заяви не додано документів які підтверджують займану посаду та повноваження особи, яка підписала позов (статут, наказ, тощо) на час подання позову.
В позовній заяві обов’язково повинні міститись номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти позивача та відповідача, якщо такі є. Якщо їх немає, чи вони не відомі (у відповідача) про це обов’язково потрібно зазначити в позовній заяві. Позивач в позові не зазначив ні свій номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти ні відповідачів.
Згідно з ч.4 ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги.
Зміст позову складають два елемента - підстава та предмет позову. Підставою адміністративного позову є юридичні факти, на яких позивач обґрунтовую свої позовні вимоги до відповідача, тобто юридичні факти, з наявністю або відсутністю яких закон пов’язує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Зазначення підстави позову сприяє встановленню спірних правовідносин та можливості прийняття справи до провадження суду. Предметом позову є та конкретна матеріально-правова вимога до відповідача, яка випливає із спірного матеріального публічно-правового відношення та з приводу якої адміністративний суд має прийняти рішення.
Позивачем заявлені вимоги: «Визнати протиправними дії працівників ДВС м.Енергодар. Визнати протиправними дії та бездіяльність працівників Енергодарського МВ УМВС України в Запорізькій області. Визнати протиправними дії та бездіяльність прокурора м.Енергодар Д.В.ОСОБА_3», однак не зазначено які саме дії та бездіяльність, і яких саме працівників, визнати протиправними. Крім того, одним з відповідачів у справі є начальник ВДВС Енергодарського МУЮ, а позивач просить визнати протиправними дії працівників ДВС м.Енергодар.
В позові позивач зазначає, що «(….) неодноразово звертався з заявами до прокурора м. Енергодар, до начальника Енергодарського відділу УМВС України до СБУ» також 04.09.2009р. отримував листа з Кам’янсько-Дніпровської ДВС щодо проведення виконавчого провадження стосовно нього, але жодного з зазначених документів не було додано до позовної заяви. До позову взагалі не додано жодного документу.
В порушення ч. 4 ст. 106 КАС України, обставини справи викладені загалом, без посилання на конкретні незаконні дії чи бездіяльність кожного з відповідачів, та у чому полягає, у зв’язку з цим, порушення прав позивача
Позивач в якості третьої особи заявляє Голову Запорізької обласної державної адміністрації ОСОБА_5, але не вказує на якій стороні буде виступати третя особа та заявляє вона самостійні вимоги на предмет спору чи ні.
Відповідно до ст.53 КАС України, треті особи можуть вступити в справу, якщо рішення у справі може вплинути на їх права, свободи, інтереси або обов’язки. З матеріалів позову не вбачається, яким чином розгляд справи та прийняття рішення по ній може вплинути на права, свободи, інтереси або обов’язки Голови Запорізької обласної державної адміністрації.
Крім того, всупереч вимогам ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач не зазначає докази, про які йому відомі і які можуть бути використані судом.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подання нової позовної заяви (та її копій у відповідності до кількості відповідачів) з зазначенням засобів зв’язку сторін, з конкретизацією позовних вимог стосовного кожного відповідача, вказавши, які саме дії чи бездіяльність позивач вважає протиправними (з урахуванням норм КАС України та компетенції окружних адміністративних судів), які саме норми чинного законодавства були порушені кожним з відповідачів, із зазначенням доказів, на підтвердження таких обставин. Обґрунтування залучення до участі в справі третьої особи. А також, додати до позовної заяви (відповідно до кількості відповідачів) документальні (письмові) докази, на які позивач посилається в позові, а також документи, які підтверджують займану посаду особи, що підписала позов.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ТОВ БМУ «АСМО» в особі директора ОСОБА_1 до відповідача1: Начальника відділу державної виконавчої служби Енергодарського міського управління юстиції ОСОБА_2 до відповідача 2: Прокурора м.Енергодар ОСОБА_3 до відповідача 3: Начальника Енергодарського міського відділу УМВС України в Запорізькій області ОСОБА_4 за участю третьої особи: Голови Запорізької обласної державної адміністрації ОСОБА_5 про визнання протиправними та незаконними дій працівників Державної виконавчої служби м.Енергодар, дій та бездіяльності прокурора м.Енергодар ОСОБА_3, дій та бездіяльності працівників Енергодарського міського відділу УМВС України в Запорізькій області та зобов’язання вищезазначених суб’єктів владних повноважень до вчинення певних дій - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 19 квітня 2010 року.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно ст.254 КАС України. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня її отримання та подальшої подачі апеляційної скарги протягом десяті днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя (підпис) Н.І.Малиш
Ухвала не набрала законної сили.
Суддя Н.І.Малиш
19 квітня 2010 року