ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2010 року Справа № 2а-490/10/0870
(10 год. 15 хв.) м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Малиш Н.І.,
при секретарі Рожик О.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Запорізької області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2
від відповідача: ОСОБА_1.
ВСТАНОВИВ:
26.01.2010 року Державна податкова інспекція в Запорізькому районі Запорізької області (ДПІ в Запорізькому районі Запорізької області або позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (ФОП ОСОБА_1 або відповідач) про припинення підприємницької діяльності.
В позові позивач зазначив, що ОСОБА_1 зареєстрована як суб’єкт підприємницької діяльності Запорізькою районною державною адміністрацією Запорізької області від 07.03.2000р. про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за №2048841Ф0010082.
Згідно довідок ДПІ у Запорізькому районі Запорізької області відповідач з жовтня 2008 року не надає у встановленому законом порядку до органів державної податкової служби податкові декларації та документи бухгалтерської звітності та не має заборгованості перед бюджетом.
Позивач просить, на підставі п.2 ст.46 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», припинити юридичну особу ФОП ОСОБА_1
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала у повному обсязі, просила його задовольнити та надала пояснення в його обґрунтування аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позов визнала, пояснила, що вона не займається підприємницькою діяльністю і не заперечує проти задоволення позовних вимог.
Вислухавши пояснення позивача та відповідача, з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено з матеріалів справи та підтверджено у судовому засіданні ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1) зареєстрована Запорізькою районною державною адміністрацією Запорізької області від 07.03.2000 р. за № 2048841Ф0010082 за адресою: с. Кушугум, вул. Феросплавна, 44, Запорізького району, Запорізької області, 70450 (завірена копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця знаходиться в матеріалах справи).
Згідно довідки ДПІ у Запорізькому районі Запорізької області №18831/10/10 від 29.12.2009 ФОП ОСОБА_1 з жовтня 2008 року не надає у встановленому законом порядку до органів державної податкової служби податкові декларації та документи бухгалтерської звітності. Відповідно до довідки ДПІ у Запорізькому районі Запорізької області №17220/10/24 від 01.12.2009р. заборгованість ФОП ОСОБА_1 перед бюджетом відсутня.
Статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р. (із змінами та доповненнями) вказано, що платниками податків та зборів (обов’язкових платежів) є юридичні та фізичні особи на яких згідно законодавства України покладено обов’язок по сплаті податків та зборів (обов’язкових платежів).
Пунктом 1 ч.2 ст. 9 вказаного Закону на платників податків та зборів (обов’язкових платежів) покладається обов’язок подавати до державних податкових органів у відповідності із законами декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов’язані з нарахуванням та сплатою податків, зборів (обов’язкових платежів).
Відповідно до п. 17 ст. 11 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби, у випадках, передбачених законом, мають право звернутися в суд з вимогами про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
З 01.07.2004 р. набрав чинності Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 р. №755-IV, де ч.2 ст. 46 встановлено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
Судом встановлено, що відповідачем податкова звітність не надавалась органам державної податкової служби понад 1 рік, що значно перевищує встановлений законом строк, який є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
З наведених підстав суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищезазначене, на підставі ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 – 12, 14, 86, 94, 158 – 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Запорізької області до фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 11 лютого 2010 року.
Суддя (підпис) Н.І. Малиш
Постанова не набрала законної сили.
Суддя Н.І.Малиш