ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2010 року Справа № 2а-4984/09/0870
Колегія суддів Запорізького окружного адміністративного суду у складі: головуючого Малиш Н.І.,суддів Стрельнікової Н.В., Щербака А.А.,
при секретарі Рожик О.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним рішення та зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А :
До Запорізького окружного адміністративного суду звернувся з позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним рішення та зобов’язання вчинити певні дії.
Просить суд визнати протиправним рішення Міністерства внутрішніх справ України по відмові надати начальнику Управління Державної служби охорони при Управлінні МВС України в Запорізькій області розпорядження про усунення очевидних порушень законодавства України щодо невнесення до табелю обліку робочого часу ОСОБА_1 за вересень 2005 року фактично відпрацьованого ним у вересні 2005 року часу, а також зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України надати начальнику Управління Державної служби охорони при Управлінні МВС України в Запорізькій області розпорядження про усунення очевидних порушень законодавства України щодо невнесення до табелю обліку робочого часу ОСОБА_1 за вересень 2005 року фактично відпрацьованого ним у вересні 2005 року часу.
Позові вимоги обґрунтовує наступним. 15.07.2008р. позивач звернувся до міністра Міністерства внутрішніх справ України зі скаргою, в якій просив надіслати начальнику Управління Державної служби охорони при Управлінні МВС України в Запорізькій області розпорядження про усунення очевидних порушень законодавства України щодо невнесення до табелю обліку робочого часу ОСОБА_1 за вересень 2005 року фактично відпрацьованого ним у вересні 2005 року часу.
06 вересня 2008 року на адресу позивача надійшов лист №Ш-173 від 28.08.2008 року начальника департаменту ДСО Міністерства внутрішніх справ України, яким відповідач повідомив, що проведеним службовим розслідуванням встановлено, що зі сторони ДСО УМВС України в Запорізькій області порушень немає. Вказане рішення відповідача має бути визнаним протиправним оскільки не відповідає п. 2 додатку №2, п. 3 «б» додатку №2, п. 6 додатку №2 до Наказу МВС України від 17.12.1991р. №530, суперечить ч. 1 постанови КМУ від 14.09.1991р. №197, ст.. 21 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ УРСР. Також у позові посилається на матеріали службового розслідування за зверненням №Ш-173.
У ході розгляду справи до участі в справі у якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача були залучені ОСОБА_2 Управління Міністерства Внутрішніх справ України в Запорізькій області, Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області.
У судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали посилаючись на зазначені нормативно-правові акти та Закону України «Про міліцію», Закону України «Про звернення громадян», Кодекс законів про працю тощо. Також Позивач пояснив що вважає протиправним рішенням відповідача щодо відмови надання розпорядження – лист від 28 серпня 2008р. №Ш-173 підписаний начальником Департаменту Державної служби охорони при МВС України.
Представники відповідача та третіх осіб надали суду письмові заперечення надавши аналогічні пояснення та зазначили, що обґрунтованих підстав для задоволення позову немає.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників позивача, відповідача та третіх осіб суд приходить до наступних висновків.
05.10.2005р. наказом УДСО при УМВС України в Запорізькій області №207 о/с, майор міліції ОСОБА_1 – позивач, відповідно до п. 64 «ж» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України був звільнений з органів МВС.
15.07.2008р. (датованою вказаною датою), позивач звернувся до міністра Міністерства внутрішніх справ України зі скаргою «Щодо порушення законодавства України». У скарзі просив перевірити викладені у ній факти та надіслати начальнику Управління Державної служби охорони при Управлінні МВС України в Запорізькій області розпорядження про усунення очевидних порушень законодавства України щодо невнесення до табелю обліку робочого часу ОСОБА_1 за вересень 2005 року фактично відпрацьованого ним у вересні 2005 року часу та нічних годин.
Згідно пояснень позивача, інших скарг датованих 15.07.2008р. на адресу Міністра МВС України, та інші адреси ним направлено не було.
В період з 11 по 13 серпня 2008р. головним ревізором сектору регіонального контролю КРВ ДДСО при МВС України проведено перевірку скарги позивача від 15.07.2008р. «Щодо порушення законодавства України», що надійшла на адресу Міністерства внутрішніх справ України (зареєстрована 23.07.2008р. за №Ш-22196).
По результатам перевірки складена доповідна записка на ім’я начальника Департаменту Державної служби охорони при МВС України відповідно до якої перевіряючий вважав би, що підстав для внесення змін до табелю обліку робочого часу за вересень 2005р. не має.
На підставі висновків вказаної перевірки листом від 28 серпня 2008р. №Ш-173 Департамент Державної служби охорони при МВС України позивачу на вищевказану скаргу надав відповідь про те що звернення розглянуто. На підставі звернення проведено службове розслідування в ході якого зі сторони УДСО при УМВС України в Запорізькій області порушень немає.
Таким чином, на скаргу позивача була надана відповідь Департаментом Державної служби охорони при МВС України на підставі висновку перевірки, який позивачем не оскаржується.
Згідно пункту 1 Положення про Міністерство Внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.2006 N 1383, Міністерство внутрішніх справ України (МВС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
МВС України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань формування і реалізації державної політики у сфері захисту прав і свобод людини та громадянина, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, захисту об'єктів права власності, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, безпеки дорожнього руху, громадянства, імміграційної та паспортної роботи, протидії незаконній міграції.
Одним із основних завдань Міністерство Внутрішніх справ України є організація і координація діяльності органів внутрішніх справ щодо забезпечення захисту прав і свобод людини та громадянина, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки (п.1 ч. 3 Положення).
Крім того, відповідно пункту 8 Положення, МВС у межах своїх повноважень та відповідно до законодавства видає накази, організовує і контролює їх виконання. Нормативно-правові акти МВС підлягають реєстрації в порядку, встановленому законодавством. У випадках, передбачених законодавством, рішення МВС є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями незалежно від форми власності, громадянами. МВС видає у разі потреби спільні з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади акти.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 72 цього Кодексу.
У відповідності до п. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Позивачем не було надано належних доказів та не доведено у чому саме полягає порушення його прав, свобод та інтересів листом від 28 серпня 2008р. №Ш-173 та правової можливості зобов’язання судом відповідача – МВС України винесення відповідного розпорядження.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158-163 КАС України, колегія суддів -
П О С Т А Н О В И Л А :
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 Управління Міністерства Внутрішніх справ України в Запорізькій області, Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області про визнання протиправним рішення та зобов’язання вчинити певні дії – відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 25 січня 2010року.
Головуючий (підпис) Н.І. Малиш
Суддя (підпис) А.А. Щербак
Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова
Постанова не набрала законної сили.
Головуючий суддя Н.І. Малиш