ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
11 січня 2010 року Справа № 2а-66/10/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Малиш Н.І, перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до Комунарського РВ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області про визнання бездіяльності відповідача незаконною,
ВСТАНОВИВ:
11 січня 2010 року позивач звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Комунарського РВ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області про визнання бездіяльності відповідача незаконною, щодо перевірки заяви відносно злочину який відбувся 26.05.2009 р.
Згідно зі ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.(ч.2 п.2 ст.17 КАС України).
Згідно зі ст. 2 ч. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.1 КПК України, призначенням Кримінально-процесуального кодексу України є визначення порядку провадження у кримінальних справах. (стаття 1 в редакції Закону N 2857-XII (2857-12) від 15.12.92)
Завданнями кримінального судочинства є охорона прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, які беруть в ньому участь, а також швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний.(ст.2 КПК України).
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, на Вашу заяву про скоєний злочин Комунарським РВ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області надавались письмові відповіді вих.№68/12882 від 13.10.2009 р. та вих.68/16437 від 15.12.2009 р. щодо розгляду Ваших звернень та вказувався порядок оскарження прийнятих рішень в порядку ст.99-1 КПК України.
Відповідно до ст. 99-1 КПК України, постанову слідчого і органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржено відповідному прокуророві, а якщо таку постанову винесено прокурором — вищестоящому прокуророві. Скарга подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником протягом семи днів з дня одержання копії постанови.
Постанову прокурора, слідчого і органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржено особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до суду в порядку, передбаченому статтею 236-1 цього Кодексу.
Постанова судді про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржена особою, інтересів якої вона стосується, або її представником протягом семи днів з дня одержання копії постанови в апеляційному порядку.
Згідно з приписами ст.109 ч. 1 п. 1 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, у зв’язку з чим у відкритті провадження необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17, 109 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі та повернути ОСОБА_1 позовну заяву із усіма доданими до неї матеріалами.
Копію ухвали та матеріали позову надіслати представнику позивачів.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Н.І.Малиш
Ухвала не набрала законної сили.
Суддя Н.І.Малиш