УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
МСП - 01601, м. Київ - 601, вул. Володимирська, 18
справа № 22- 9450
головуючий у 1-й інстанції: Сербіна Н.Г.
доповідач: Гончар В.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2008 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі:
головуючого: Гончара В.П.
суддів: Слюсар Т.А., Корчевного Г.В.
при секретарі: Ліліцькому Р.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Подільського районного суду м. Києва від 20 вересня 2007 року в 'Вправі за позовом ОСОБА_2 до Державного підприємства «Фаберлік - Україна», 3-тя особа: навчально-професійний центр «Академія мистецтв краси» про відшкодування моральної шкоди, -
встановила:
Позивачка звернулась до Подільського районного суду м. Києва із вказаним позовом.
Рішенням Подільського районного суду м. Києва від 20 вересня 2007 року у задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, представник позивачки подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення Подільського районного суду м. Києва від 20 вересня 2007 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Апелянт посилається на те, що рішення суду є незаконним та необгрунтованим, ухвалено із порушенням норм матеріального та процесуального права.
В суді апеляційної інстанції, апелянт доводи апеляційної скарги підтримав у повному обсязі, просив її задовольнити.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність ухваленого рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом вірно встановлено, що в каталозі, термін дії якого з 01 грудня 2005 року - 13 січня 2006 року, без персоніфікації осіб, були розміщені фотографії з нанесеними макіяжами косметичної продукції торгової марки «Фаберлік».
Фотографія опублікована на підставі Угоди від 28 березня 2005 року про співробітництво та організацію взаємовідносин між національно професійним центром (НПЦ) «Академія мистецтв краси» та ДП «Фаберлік Україна».
Відповідно до вище наведеної угоди, ДП «Фаберлік Україна» на безоплатній основі надає НПЦ «Академія мистецтв краси» косметичну продукцію торгової марки "Фаберлік», яку НПЦ «Академія мистецтв краси», в підтвердження цільового використання отриманої продукції, надає «Фаберлік Україна» матеріали робіт учнів в тому числі малюнки, фотографії та інші матеріали, які були створені при проведенні навчань учнів з використання продукції.
ОСОБА_1 навчалась на денній формі в навчально - професійному центрі «Академія мистецтв краси».
Як вбачається з матеріалів справи, 12 серпня 2005 року директором НПЦ «Академія мистецтв краси» затверджені загальні положення щодо інтелектуальної власності. Відповідно до яких учень/студент повідомлений та усвідомлює можливість його участі у фотозйомках, які проводяться протягом навчання в «Академії мистецтв краси» та подальше можливе використання фотографій в матеріалах партнерів, з якими співпрацює «Академія мистецтв краси».
Із вище наведеним положенням була ознайомлена ОСОБА_1, про що свідчить її підпис, заперечення щодо фотографування позивачкою не було.
Відповідно до ст. 308 ЦК України, фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою фізичної особи.
Позивачка вказує, що її донька - ОСОБА_1 є неповнолітньою, тому такий правочин повинен вчиняться лише за її згодою.
Однак, з таким доводами погодитися неможна, оскільки згода на публікацію фотографії не є правочином, а сама ОСОБА_1 не заперечувала щодо розміщення фотографії у каталозі косметичної продукції компанії «Фаберлік».
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається.
Відмова в задоволенні позовних вимог про відшкодування моральної шкоди є обґрунтованою, оскільки позивачка не надала суду жодних доказів, які підтверджують заподіяння моральної шкоди, крім того відсутній причинно - наслідковий зв'язок між діями та наслідками.
З огляду на викладене, рішення суду ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Суд повно і об'єктивно з'ясував дійсні обставини по справі, дав належну оцінку зібраним доказам і прийшов до правильного висновку. Доводи апеляційної скарги цих висновків не спростовують.
Керуючись ст.ст.218,303, 307,317 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Подільського районного суду м. Києва від 20 вересня 2007 року залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, але може бути оскаржено протягом двох місяців до Верховного Суду України шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.