Судове рішення #44638574

Копія Справа №2/326/394/2015


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 квітня 2015 року м. Приморськ

Суддя Приморського районного суду Запорізької області Звєздова Н.С., розглянувши матеріали цивільної справи №2/326/394/2015р. за позовом ОСОБА_1 до держави України про визнання права на інтелектуальну власність, суд –

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 22.04.2015р. звернулась до суду з позовом, в якому просить визнати право на інтелектуальну власність букв «Е» та «О» та назвати це офіційно судовим рішенням ім’ям України – науковим відкриттям, яке повинно охоронятися Законом, а позивачка матиме на нього авторські права одноосібно, з можливістю розпоряджатися правом власності і з правом передачі у спадок.

Вивчивши та перевіривши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 119-121 ЦПК України.

Згідно ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Однак позивачем до позовної заяви не додано документу, що підтверджує сплату судового збору, який відповідно до Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви не майнового характеру становить 243 грн. 60 коп.

Згідно вимог ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Таким чином, при поданні позовних заяв до Приморського районного суду Запорізької області оплата судового збору має бути проведена на розрахунковий рахунок: отримувач коштів УДКСУ у Приморському районі 22030001 рахунок № 31212206700276 КЕКД: 22030001 код отримувача ЄДРПОУ: 37917236 Код ЄДРПОУ суду: 37306836 МФО 813015 Пункт призначення платежу – 5.

У відповідності до п.п. 2, 5, 6, 7 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити ім’я (найменування) відповідача, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.

Проте в порушення вищевказаних вимог позивачка не вказала повну назву та місце знаходження відповідача.

Також позивачка посилаючись на обставини, які зазначені в позовній заяві, не підтверджує жодним доказом, що порушує вимоги п.п. 5, 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України.

Згідно ч. 1 ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів по справі. Позивачем даної вимоги, при подачі позову до суду, цього зроблено не було.

Частиною 2 ст. 30 ЦПК України передбачено, що позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава. Позивачка ОСОБА_1 зазначила відповідачем по справі державу Україну. Однак, в цій частині позивачу потрібно уточнити позовну заяву, а саме в особі кого (якого органу) держава Україна має бути відповідачем по даному предмету спору.

Відповідно ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Позивачу потрібно зазначити в чому саме полягає предмет спору та хто порушує такі права, оскільки потрібно визначити чи є це цивільно-правовий спір або публічно-правовий спір та в якому провадженні потрібно розглядати справу.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Тому, у зв’язку з наявністю викладених недоліків, суд вважає необхідним позовну заяву залишити без руху та надати строк позивачу по усуненню вищевказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 119-121 ЦПК України, суд –

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до держави України про визнання права на інтелектуальну власність – залишити без руху та надати строк позивачу по усуненню вказаних недоліків позову 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Копію надіслати позивачу.

Роз’яснити позивачу необхідність усунути недоліки поданої заяви, в іншому випадку вона буде йому повернута.

Оскарженню ухвала не підлягає.




Суддя: підпис ОСОБА_2

З оригіналом згідно: суддя Н.С. Звєздова














































23.04.15



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація