Копія Справа № 2-о/326/14/2015
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
20 квітня 2015 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Звєздова Н.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 до відповідача по справі - ОСОБА_2 про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, суд -
встановив:
17.04.2015р. заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить притягнути до примусової госпіталізації в КУ «Бердянський протитуберкульозний диспансер» ЗОР ОСОБА_2, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_1.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заяву подано з порушення діючого законодавства, а саме заява не відповідає вимогам ст.ст. 119-121 ЦПК України.
Відповідно ст. ст. 283, 284, 285 Цивільного процесуального кодексу України заява про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається до суду за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу, який здійснює медичний (диспансерний) нагляд за цим хворим, або до суду за місцем виявлення такого хворого.
У заяві про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації повинні бути зазначені встановлені законом підстави для такої госпіталізації. До заяви додається: мотивований висновок лікаря про необхідність примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації, в якому зазначається строк, протягом якого буде проведено лікування. Заява подається протягом 24-х годин з часу виявлення порушення хворим на заразну форму туберкульозу протиепідемічного режиму.
Справи про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації суд розглядає не пізніше 24 годин після відкриття провадження у справі. Особі має бути надано право особистої участі в судовому засіданні, за винятком випадків, коли за даними протитуберкульозного закладу така особа становить загрозу розповсюдження хвороби. Участь у розгляді справи представника протитуберкульозного закладу, за заявою якого відкрито провадження у справі, представника особи, стосовно якої вирішується питання про примусову госпіталізацію або про продовження строку примусової госпіталізації, є обов'язковою.
Згідно ст. 11 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» заява про примусову госпіталізацію чи про продовження строку примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається до суду представником протитуберкульозного закладу, що здійснює відповідне лікування цього хворого, протягом 24 годин з моменту виявлення порушення хворим протиепідемічного режиму. До заяви додається мотивований висновок лікаря, який здійснює або має здійснювати лікування цього хворого, про необхідність відповідно примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації.
Однак, в порушення зазначених вище норм заявником:
- не надано мотивований висновок лікаря про необхідність примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації із зазначенням строку, протягом якого буде проведено лікування,
- не надано інформацію із підтверджуючими документами протитуберкульозного закладу, чи становить ОСОБА_2 загрозу розповсюдження хвороби, чи хворіє він на заразну форму туберкульозу (з метою можливості судом вирішити питання щодо участі такої особи в судовому засіданні),
- не зазначено, чи є заявник представником протитуберкульозного закладу.
Також, заявнику потрібно конкретно зазначити місце виявлення хворого в розумінні статті 283 Цивільного процесуального кодексу України та ст. 9 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» (з метою можливості вирішення судом питання підсудності заяви).
Окрім того, суд просить заявницю уточнити заяву в часті відповідача, оскільки ОСОБА_2 не може бути відповідачем по справі, оскільки він, по даній категорії справи може виступати лише в якості зацікавленої особи.
Наведені вище обставини тягнуть наслідки, передбачені в ст.ст. 119-121 ЦПК України.
Тому, суд не може прийняти справу до розгляду та заявниці необхідно надати строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 119-121 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 до відповідача по справі - ОСОБА_2 про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу - залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків – 5 діб з дня отримання даної ухвали.
Копію ухвали надіслати заявниці.
Роз’яснити заявниці необхідність усунути недоліки поданої заяви, в іншому випадку вона буде повернута.
Оскарженню ухвала не підлягає.
Суддя Н.С. Звєздова
Копія вірна: суддя Н.С. Звєздова
20.04.15