Справа №2-"А"-38 2007 p.
ПОСТАНОВА
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
04 січня 2007 року Стахановський міський суд Луганської області
в складі:
головуючого судді Очеретного О.В.
при секретарі Сивоконь О.В.
з участю прокурора Хоменко Е.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Стаханові справу за позовом
Відділення громадянства іміграції та реєстрації фізичних осіб Стахановського MB УМВС України в Луганській області до громадянина Грузії ОСОБА_1, щодо примусового видворення за межі України, -
Встановив:
Звертаючись до суду із адмінітсративним позовом до громадянина Грузії ОСОБА_1 щодо примусового видворення за межі України, відділення промадянства іміграції та реєстрації фізичних осіб Стахановського MB УМВС України в Луганській області (далі ВГІРФО Стахановського MB УМВС України в Луганській області) у адміністративному позові вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 співробітниками ВГІРФО Стахановського MB УМВС України в луганській області під час проведення комплексної оперативно-профілактичної операції відпрацювання території обслуговування Стахановського MB УМВС щодо незаконного находження на території України іноземних громадян був виявлений за адресоюАДРЕСА_1, громадянин Грузії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 н., національний паспорт НОМЕР_1. При подальшому розгляду матеріалів було встановлено, що ОСОБА_1 в'їхав в Україну 26.08.2001 р. до знайомих. В м. Стаханові постійного житла не має, проживав у випадкових знайомих, ніде не працював, заробляв на життя випадковими заробітками.
По закінченню терміну дії реєстрації ОСОБА_1 з м. Стаханова не виїхав, з питань продовження терміну дії реєстрації до Стахановського MB УМВС не звертався, та з ІНФОРМАЦІЯ_3 року проживав в Україні нелегально.
08.05.2002 році ОСОБА_1 за порушення правил перебування в україни був притягнутийй до адмінітсративної відповідальності за ст. 203 КУпАП України.
14.06.2002 р. у відношенні гр. Грузії ОСОБА_1 ВГІРФО УМВС України в Луганській області було прийнято рішення про видворення його за межі України з закриттям подальшого в'їзду в Україну на 2 роки терміном до 14.08.2004 року. Але, після прийняття та оголошення йому під розпис рішення про видворення, іноземець за межі України не виїхав, переховувався від органів внутрішніх справ, на теріторії України знаходився незаконно, за що 15.01.2003 році бцуло прийнято рішення за санкцією прокурора Луганської області про видворення за межі України у примусовому порядку з закриттям в'їзду терміном на 2 роки.
ІНФОРМАЦІЯ_4 гр.ОСОБА_1 знов прибув до України літаком "Батумі - Харьків" з новим паспортом, у якому відсутній штамп про видворення за межі України. ІНФОРМАЦІЯ_5 гр.ОСОБА_1 було затримано за скоєння злочину, передбаченого ст. 186 ч.1 КК України тазасуджено 18 січня 2006 року Стахановським міським судом Луганської області до позбавлення волі строком на 1 рік. Громадянин Грузії ОСОБА_1 звільнився 22.08.2006 року
з місць позбавлення волі з виправної колонії №13 м. Алчевська луганської області по постанові Алчевського міського суду від І4.08.2006 року на підставі ст. 81 КК України як умовно- достроково на не відбутий строк 5 місяців 4 доби. Після звільнення гр.ОСОБА_1 повернувся до м. Стаханова, де ІНФОРМАЦІЯ_1 він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП України за дрібне хуліганство (адміністративний арешт на термін 15-ть діб).
В теперішній час громадянин Грузії ОСОБА_1 на території України проживає незаконно, ніде не працює, законних підстав для оформлення дозволу на іміграцію в нього не має. Позивач вважає що громадянин Грузії ОСОБА_1 грубо порушив чинне законодавство України про правовий статус іноземців, зокрема ст. 30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громодянства", тому позивач просить суд видворити в примусовому порядку громадянина Грузії ОСОБА_1 за межі України.
У судовому засіданні представник позивача Гавриленко М.М. діючая на підставі доручення за НОМЕР_2 повністю підтримує позовні вимоги та просить суд задовольнити позов, так як громадянин Грузії ОСОБА_1 на території України проживає незаконно, законних підстав для оформлення дозволу на іміграцію в нього не має, посвідки на проживання на теріторії України не має и не має, за законом не може мати, реєстрації не проходив та і не звертався з цих питань до УМВС м. Стаханова, двічи видворявся за межі України в загальному та примусовому порядку, постійного місця житла не має у громадянки ОСОБА_2 він не жив та шлюб з нею не оформляв. Громадянин ГрузіїОСОБА_1 грубо порушив чинне законодавство України про правовий статус іноземців, скоює злочинні та інші правопорушення громадського порядку в україні, тому просить суд видворити в примусовому порядку громадянина Грузії ОСОБА_1 за межі України, та допустити постанову суду до негайного виконання з врахуванням поведінки відповідача та його особи.
Відповідач громадянин Грузії ОСОБА_1 позов визнає, пояснив, що він ні з ким на території України шлюбу не укладав, у гр. ОСОБА_2 він не жив, лікувався після звільнення з місць позбавлення волі, де відбував покарання за кримінальний злочин, скоєний на території м. Стаханова, виїхати не може, так як не має грошей, дійсно видворявся за межі України, документи на проживання не оформив так як мав статус видворенного за межі України. Бажає виїхати до своєї батьківщини р. Грузія, де він має постійну реєстрацію за адресою: АДРЕСА_2
Представник прокурора м. Стаханова в особі помічника прокурора м. Стаханова Хоменко Є.А. вважає що адміністративний позов ВГІРФО Стахановського MB УМВС України в луганській області до громадянина Грузії ОСОБА_1 про примусове його видворення за межі України законний та обгурнтований, відповідач грубо порушив чинне законодавство України про правовий статус іноземців, порушає як іноземець встановлений порядок перебування в україні, ухиляється від виїзду тому підлягає видворенню в примусовому порядку за межі України.
Вислухавши сторони, заключну промову представника прокурора, дослідивши матеріали справи та надавши оцінку усім у сукупності зібранному задоволенню із слідуючих підстав:
1. Відповідно до ст. ЗО Закону України "Про правовий статус іноземців" за порушення іноземцями встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України, до іноземців застосовуються заходи відповідно до законодавства України.
Відповідно до ст. 32 вказаного закону України лдним із таких заходів є видворення в примусовому порядку за межі України.
3
Згудно до Постанови Кабінету Міністрів України за №1074 від 29.12.1995 р. ("Правила в'їзду іноземців в Україну") ст. 41 " ... іноземця може бути видворено за межі України за рішенням суду, якщо його дії суперечать інтересам безпеки або охорони громадського порядку...".
У судовому засіданні знайшли підтвердження факти того, що ОСОБА_1 як іноземець й громадянин Грузії на території України проживає незаконно, законних підстав для оформлення дозволу на іміграцію в нього не має, скоює кримінальні злочини та адміністративні правопорушення на території України, за що притягався до кримінальної та адмінітсративної відповідальності, грубо порушив чинне зауконодавство України про правовий статус іноземців, спростував сам у суді відомості про шлюб та місце проживання за адресою АДРЕСА_1, постійного місця проживання та роботи не має, тому він підлягає видворенню в примусовому порядку за межі України.
Відповідно до вимог ст. 256 ч.2 п.З КАС України, суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власнох ініціативи може звернути до негайного виконання постанови про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства. Враховуючи те, що громадянин Грузії ОСОБА_1 проживає на територіх України незаконно, відповідно до довідки про звільнення з місця позбавлення волі серія НОМЕР_3 скоює кримінальні злочини (л.с. 8), порушує громадський порядок (л.с. 9) суд вважає необхідним звернути до негайного виконання зазначеної постанови суду.
Керуючись ст. ст. 10,11,20, 50 ч.4 п.З, 60, 69-71, 73-74, 79, 86, 104, 111 ч.3,121 ч.4, 158-160,162 ч.2 п.7, 256 ч.2 п.З КАС України, ст.ст. 30,32 Закону України "Про правовий статус іноземців", ст. 41 Постанови КМУ за № 1074 від 29.12.1995 року ("Правила в'їзду іноземців в Україні"), суд
Постановив:
Адміністративний позов ВГІРФО Стахановського MB УМВС України в Луганській області до громадянина Грузії ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.
Видворити в примусовому порядку громадянина Грузії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2н. за межі України.
На Підставі ст. 256 ч.2 п.З КАС України звернути до негайного виконання постанови суду.
Відповідно до вимог ст. 186 ч.З КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. На підставі ч. 1 ст. 88 КАС України з врахуванням майнового стану сторони по справі від сплати судових витрат звільнити.