АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-746/10 Головуючий у 1-й інстанції Усенко Т.І. Доповідач ап. інст. ОСОБА_1
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2010 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Макарчука М.А.
Суддів: Прядкіної О.В., Дряниці Ю.В.
при секретарі Ткаченко Т.І.
з участю :
прокурора
адвоката
позивача (заявника) представника позивача (заявника) відповідача
представника відповідача:
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2
на рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 1 грудня 2009 року
по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді доповідача апеляційного суду Макарчука М.А.,
ВСТАНОВИЛА:
У вересні 2009 року позивачка звернулася до місцевого суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на її утримання в розмірі 1/4 частини його доходів строком до червня 2011 року на період її навчання у Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка.
Рішенням Крюківського районного суду м. Кременчука від 1 грудня 2009 року ОСОБА_2 відмовлено у задоволенні позову.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати рішення місцевого суду та постановити нове про задоволення її вимог посилаючись на порушення місцевим судом з’ясування обставин справи на засадах змагальності і на невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 75ч.2, 76ч.2 СК України право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
Після розірвання шлюбу особа має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги і якщо її колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.
Місцевим судом встановлено і підтверджується письмовими доказами, що 26 лютого 2006 року сторони зареєстрували шлюб. У щлюбі мають доньку Ірину, ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішенням Крюківського районного суду м. Кременчука від 17 січня 2007 року відповідач зобов’язаний до сплати аліментів на користь позивачки на утримання дочки в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 14 листопада 2006 року і до її повноліття.
Заочним рішенням Крюківського районного суду м. Кременчука від 15 листопада 2007 року шлюб між сторонами розірвано. 19 липня 2008 року відповідач зареєстрував шлюб із ОСОБА_4 Ухвалою місцевого суду від 23 вересня 2008 року задоволено заяву про перегляд зачного рішення суду від 15 листопада 2007 року про розлучення. Рішенням Крюківського районного суду м. Кременчука від 26 травня 2009 року шлюб між сторонами розірвано.
Із довідки про заробітну плату відповідача вбачається, що за період із квітня по жовтень 2009 року він заробив 16333 грн. 37 коп. із яких 6485 грн.60 коп. сплатив позивачці аліменти на утримання дочки.
Встановивши такі обставини, місцевий суд обґрунтовано врахував сімейний матеріальний стан відповідача і прийшов до правильного висновку про неспроможність ОСОБА_2 матеріально утримувати позивачку після розлучення.
З цих підстав рішення місцевого суду про відмову у задоволенні позову є законним та обґрунтованим.
Доводи апеляційної скарги про порушення місцевим судом принципу з’ясування обставини справи на засадах змагальності є безпідставними так як судом дослідженні всі надані сторонами докази у справі і їм дана правильна правова оцінка з огляду на предмет судового спору.
з
Доводи апеляційної скарги про матеріальний стан батьків відповідача не можуть бути підставою для скасування судового рішення так не відносяться до правовідносин між сторонами, які грунтували на їх шлюбі.
Інші доводи також не спростовують висновків суду. Рішення постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається. –
Керуючись 303,304,308, 313,315 ЦПК України , колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити, а рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 1 грудня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України.
Судді: (підписи)
З оригіналом згідно