Справа 2-1219/2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого - судді - Середа А.В.
при секретарі - Музера В.Б., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Кременчуці справу за позовом ОСОБА_1 до Першої Кременчуцької державної нотаріальної контори про визначення часток у спільній сумісній власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Першої Кременчуцької державної нотаріальної контори про визначення частки майна, належного на праві спільної сумісної власності.
Вказувала, що згідно свідоцтва про право власності на житло за НОМЕР_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 належить квартира на праві спільної сумісної власності, що розташована АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3 (свідоцтво про смерть НОМЕР_2).
Після його смерті відкрилася спадщина на частку в вищевказаній квартирі. При зверненні позивача до Першої нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки не визначені частки кожного з співвласників квартири АДРЕСА_1.
Просила визначити частки кожного у спільній сумісній власності на вказану квартиру. В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила задовольнити, посилаючись на підстави та обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача - Перша Кременчуцька державна нотаріальна контора в судове засідання не з»явилися, надали письмове повідомлення про можливість розгляду справи у їх відсутності.
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва на право власності на житло НОМЕР_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 належить на праві спільної сумісної власності квартира АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3. Позивач звернулася до Першої державної нотаріальної контори м. Кременчука із заявою про відкриття спадщини, але позивачу відмовили у видачу свідоцтва про право на спадщину, оскільки не визначена частка померлого у спільній сумісній власності.
Згідно ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності.
Відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦК України встановлено, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. Тому суд вважає, що позов ОСОБА_4 обґрунтований та підлягає задоволенню.
Керуючись ч.2 ст.372, 370 ЦК України, ст.ст.14, 57, 58, 59, 208, 212, 213, 215, 218 ЦПК України,
, ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_4 до Першої Кременчуцької державної нотаріальної контори про визначення розміру часток майна належного на праві спільної сумісної власності - задовольнити.
Визначити, що ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5 та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, належить кожному по 1/ 4 ідеальної частки квартири АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти діб з дня проголошення та апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти діб з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги у випадку їх спільного чи окремого неподання або розгляду справи Апеляційним судом Полтавської області ,якщо рішення не скасовано.