Судове рішення #445752
Справа № 1-4/2007 рік

Справа № 1-4/2007 рік.

ВИРОК ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

29 січня 2007 року.

Брусилівський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді                      Седун Ф. В.

при секретарях                                        Довгаленко О. І., Марієвській Н. А.

з участю прокурора                                  Таньовської О. П.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Брусилів справу по обвинува­

ченню                           ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця

с. Недашки Малинського району Житомирської області громадянина України , українця , освіта середня , одруженого , має на утриманні двох неповнолітніх дітей , працюючого трактористом ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого АДРЕСА_1 , судимого 04.07.2006 року Бруси­лівським районним судом Житомирської області за ч. З ст. 185 КК України на 4 роки позбавлення волі. Згідно ст. 75 КК України звільнений від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 2 роки.,

у вчиненні злочину , передбаченого ст. 272 ч. 2   КК України ,

ВСТАНОВИВ:

28.05.2005 року біля 17 годин ОСОБА_1, керуючи трактором ЮМЗ з причепом , якого виписав для власних потреб для перевезення будівельних матеріалів , приїхав в АДРЕСА_2 на територію ферми . Працюючи на тракторі і проводячи за до­помогою трактора вантажно-розвантажувальні роботи , які відносяться до Переліку робіт з під­вищеною небезпекою , затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охо­роною праці № 15 від 26.01.2005 року ( зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 року за №232/10512 ) тракторист ОСОБА_1, порушуючи вимоги п. 2.2 Будівельних норм і правил , які передбачають , що при організації будівельної площі, розмі­щення ділянок робіт , робочих місць слід встановити безпечні для людей зони та не зазначив­ши цю зону знаками безпеки і надписами відповідної форми, почав проведення вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою трактора . В цей час на території вантажно-розвантажувальних робіт знаходилось двоє неповнолітніх - потерпілий ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Під час відтягування бетонної перемички з приміщення ферми за допомогою тро­са та трактора, ОСОБА_1 скинув бетонну перемичку з приміщення ферми на причіп і вона , упавши на причіп , за борт якого в цей час тримався лівою рукою неповнолітній ОСОБА_2, зачепила краєм ліву руку неповнолітнього потерпілого ОСОБА_2 , внаслі­док чого останній отримав тілесні ушкодження у вигляді розміжчення лівої кисті у формі мно­жинних відкритих переломів 1,2,3,4 п"ясних кісток із зміщенням уламків з подальшою ампута­цією 1-4 пальців ; повздовжнього перелому основної фаланги 5 пальця лівої кисті. Вищевказані тілесні ушкодження відносяться до тяжких тілесних ушкоджень за ознакою стійкої втрати загальної працездатності, що становить 50 відсотків згідно таблиці відсотків втрати працездатно­сті внаслідок різних травм.

Органом попереднього слідства дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ст.128 , ст. 272 ч. 2 КК України , однак в ході судового слідства прокурор відмовився від підтримання об­винувачення за ст. 128 КК України і провадження в справі по обвинуваченню ОСОБА_1 за ст. 128 КК України було закрито.

Підсудний ОСОБА_1 вину свою в судовому засіданні визнав частково , показав , що він працює ІНФОРМАЦІЯ_2 трактористом. Щоб перевезти додому цеглу він виписав ІНФОРМАЦІЯ_2 трактор з причепом , яким 28.05.2005 року приїхав в АДРЕСА_2 на ферму, яка роз­бирається на будівельні матеріали . Він разом з ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які допо­магали йому , стали проводити погрузку цегли. Він побачив двох хлопчаків , які збирали по­близу щебінь . Він та хлопці, що йому допомагали в погрузці, неодноразово відганяли хлопча­ків від трактора, то ОСОБА_3 відходив , а ОСОБА_2 (потерпілий) весь час крутився біля них. Потім він (ОСОБА_1 ) став відтягувати зацеплену тросом бетонну переми­чку і коли та впала, то він побачив як від причепа відбіг ОСОБА_2 , він тримався за руку і забіг в корівник . Коли він підбіг до ОСОБА_2, то побачив , що у нього рука в крові і перев"язана. Він забрав ОСОБА_2 і ОСОБА_3 і на тракторі відвіз їх в АДРЕСА_2 до будинку медсестри , її не було вдома, тоді ОСОБА_3 викликав " швидку допомо­гу ", після того як він сказав що "швидка " буде через 5-ть хвилин , то він (ОСОБА_1) поїхав. Він визнає , що порушив правила безпеки , він не огороджував територію , де проводились по-грузочні роботи , знаків ніяких не виставляв , повинен був подивитись , щоб нікого з сторонніх не було. Визнає, що потерпілий отримав травму частково з його вини , але він не кликав його до трактора і до причепа, і він не бачив , коли той підійшов до причепа. Під час проведення по­груз очних робіт він був тверезий. Цивільний позов визнає частково в сумі 908 грн. 25 коп. В іншій частині позов не визнає та не визнає заподіяння моральної шкоди.

Крім особистого повного визнання своєї вини , вина підсудного у вчиненому злочині під­тверджена зібраними по справі доказами :

Неповнолітній потерпілий ОСОБА_2 показав у судовому засіданні, що 28.05.2005 року біля 17 годин він і ОСОБА_3 збирали щебінь на території ферми в АДРЕСА_2. Він побачив що стоїть трактор з причепом , на який грузили цеглу , на причепі стояли люди. Він пішов до них щоб спитати скільки годин. Чому поліз на причеп він не може пояснити. В при­чепі всі борти , крім переднього , були відкриті і він рукою взявся за нього , в цей час почувся шум , його вдарило по руці. Він зіскочив з причепа і побіг в хлів де був ОСОБА_3. У нього ( ОСОБА_2) з руки йшла кров і ОСОБА_3 перев"язав йому руку футболкою . Тоді прийшов ОСОБА_1 і завіз його та ОСОБА_3 трактором до медсестри. її не було і ОСОБА_3 завів його до сусіда і викликав " швидку допомогу " і його забрали в лікарню. ОСОБА_1 його від трактора не відга­няв . Місце , де проводились роботи , було не огороджено , знаків не було.

Свідок ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_3 показав у судовому засіданні, що 28.05.2005 року він і ОСОБА_2 збирали щебінь на території біля колгоспних приміщень. Туди при­їхав трактор , приїхали 5 чи 6 чоловіків. Він бачив що грузили плити на причеп. Бокові борти в причепі були всі опущені. Коли трактор стояв , то він і ОСОБА_2 підходили до нього , а коли грузи­ли , то вони до трактора не підходили. їх ніхто не відгонив від трактора , біля трактора і приче­па ніякої огорожі і знаків не було. Він бачив , що була зацеплена одна плита, він пішов у хлів а ОСОБА_2 пішов до чоловіків , щоб спитати скільки годин . Коли він (ОСОБА_3) сидів у хліві, то пли­та впала. Як що сталось він не бачив , але в хлів прибіг ОСОБА_2, в нього рука була в крові і він перемотав йому руку футболкою. Потім ОСОБА_1 відвіз ОСОБА_2 і його в село до медсестри , її не було вдома і ( ОСОБА_3 ) він побіг до сусідів і викликав " швидку допомогу " , коли повернувся , то ОСОБА_1 не було.

Свідок ОСОБА_7 показав у судовому засіданні, що 28.05.2005 року ОСОБА_1 виписав в господарстві трактор з причепом для власних потреб в рахунок заробітної плати . Про те , що хтось при погруз ці отримав травму він не розповідав. ОСОБА_1 в той день коли брав трактор був тверезий.

 

Свідок ОСОБА_8 показала в судовому засіданні, що в травні 2005 року вона працювала бухгалтером ІНФОРМАЦІЯ_2 . З дозволу директора ОСОБА_7 вона виписала ОСОБА_1 для власних потреб в рахунок заробітної плати трактор .ОСОБА_1 був тверезий.

Свідок ОСОБА_9 показала в судовому засіданні, що в травні 2005 року до неї піді­йшов ОСОБА_1 і вона виписала йому шляховий лист в АДРЕСА_2. Про те , що він їде по цеглу, вона не знала. ОСОБА_1 був тверезий. Чому в шляховому листі вказана інша дата, то це видно помилка.

Свідок ОСОБА_10 показав в судовому засіданні, що ОСОБА_1 працює ІНФОРМАЦІЯ_2 трактористом , він виписав трактор для перевезення цегли із АДРЕСА_2. Десь через місяць чи два після цього він (ОСОБА_10) почув , що плита перебила руку хлопчику. З ОСОБА_1 , як з трактористом , та з водіями по місцю роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 проводиться інструк­таж . Інструкція є на всі види робіт.

Копія журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці ІНФОРМАЦІЯ_2 свідчить , що з трактористом ОСОБА_1 проведено інструктаж по техніці безпеки 6.04.2005 року (а. с. 15-16)

Свідок ОСОБА_11 показав у судовому засіданні, що про те , що сталось з його си­ном ОСОБА_2 і що син в лікарні він дізнався від своєї дружини , коли повертався з роботи. Потім син розповів йому, що стояв причеп , чоловіки грузили плити , а він хотів запи­тати скільки годин.

Свідок ОСОБА_12 показав у судовому засіданні, що в травні 2005 року він працю­вав головою Морозівської сільської ради . 28.05.2005 року приїхав ОСОБА_1 трактором з двома причепами за будівельними матеріалами . ОСОБА_1 був тверезий . Йому було дозволено розібрати для себе цеглу з частково розібраного приміщення корівника, але в погруз очному крані було пробите колесо і він сказав ОСОБА_1 їхати додому. Потім , через деякий час він дізнався , що коли ОСОБА_1 проводив погрузку то було травмовано хлопця.

Свідок ОСОБА_13 показав у судовому засіданні, що при виясненні причин травмуван­ня неповнолітнього ОСОБА_2 було встановлено , що ОСОБА_1 допустив пору­шення будівельних норм і правил, не обгородив територію де йшли погруз очні роботи , не ви­ставив будь-які знаки. Також потерпілий отримав травму і внаслідок своєї необережності.

Законний представник неповнолітнього потерпілого - цивільний позивач ОСОБА_14 позовні вимоги підтримала, показала, що в зв"язку з травмою сина понесені матеріальні збитки , затрати на його лікування . Чеками підтверджується сума 908 грн. 25 коп., а багато че­ків вона не збирала, так як син зразу не хотів говорити що з ним трапилось. Сину ампутували пальці на руці, він переніс і переносить моральні страждання , йому заподіяно фізичний біль , порушився нормальний ритм його життя , він несе певні обмеження , так як не може вже займа­тись своїми улюбленими іграми. Він соромиться однокласників , постійно ховає руку в кише­ню. Просить позов задовольнити.

Акт № 1 про нещасний випадок невиробничого характеру від 05.06.2006 року містить висновок що ОСОБА_1 допустив неповнолітнього ОСОБА_2 на територію вико­нання робіт, чим порушив вимоги п. 2.2 СніП 111-4-80 Будівельні норми і правила. (а. с. 5 )

Витягом з Будівельних норм і правил п.2.2. яких передбачає , що при організації будіве­льної площадки , розміщенні ділянок робіт робочих місць , проїздів будівельних машин і транспортних засобів проходів для людей необхідно встановити небезпечні для людей зони , в межах яких постійно діють або потенційно можуть діяти небезпечні виробничі фактори. Не­безпечні зони повинні бути позначені знаками і написами встановленої форми. ( а. с. 6 )

П. 101 Переліку робіт з підвищеною небезпекою , затвердженого наказом Держнаглядо-хоронпраці України 26.01.2005 року № 15 , зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 15.02.2005 року за № 232 /10512 свідчить , що вантажно-розвантажувальні роботи за допомо­гою машин і механізмів відносяться до робіт з підвищеною небезпекою. ( а. с. 7-11 )

Висновок судово-медичного експерта НОМЕР_1 підтверджує , що у ОСОБА_2 виявлено розміжчення лівої кисті у формі множинних відкритих переломів

1,2,3,4 п"ясних кісток із зміщенням уламків з подальшою ампутацією 1-4 пальців ; повздовж­нього перелому основної фаланги 5 пальця лівої кисті. Вищевказані тілесні ушкодження відно­сяться до тяжких тілесних ушкоджень за ознакою стійкої втрати загальної працездатності, що становить 50 відсотків згідно таблиці відсотків втрати працездатності внаслідок різних травм, (а. с. 71-72 )

Копія свідоцтва про народження свідчить , що потерпілий ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_4, являється неповнолітнім (а. с. 44)

Довідка ІНФОРМАЦІЯ_2 підтверджує , що ОСОБА_1 працює в даному госпо­дарстві трактористом . (а. с. 29)

Свідок ОСОБА_5 на попередньому слідстві і його покази були досліджені в судово­му засіданні показав, що він у кінці травня 2005 року допомагав ОСОБА_1 розбирати цеглу зі стіни корівника на фермі в АДРЕСА_2 та грузили її в причеп . Під час погрузки він бачив двох дітей , які збирали щебінь. Коли зачепили перемичку між вікнами , щоб її стягнути , то він побачив одного з дітей на причепі, а другий хлопець стояв в середині приміщення. По­бачивши хлопця на причепі він (ОСОБА_5) підбіг і крикнув йому, щоб той швидко зліз з причепа. Хлопець пішов і він подумав , що той зліз з причепа через перед, після цього він (ОСОБА_5 ) пішов в середину приміщення. Коли стягували перемичку, то ОСОБА_1 сидів за кермом трактора. Коли перемичка впала на причеп , то він ( ОСОБА_5 ) побачив на причепі хлопця у якого з лівої руки текла кров. Хлопець відразу заскочив в приміщення , де з його фут­болки зробили джгут і перемотали руку. ОСОБА_1 завіз цього хлопця в АДРЕСА_2.

(а. с. 80-81)

Із оголошених в судовому засіданні показів свідка ОСОБА_4 вбачається, що 28.05.2005 року він допомагав ОСОБА_1 грузити цеглу в причіп на фермі в АДРЕСА_2. Цеглу брали з корівника . В цей час біля них гуляли двоє незнайомих хлопців , яких вони неодноразово відганяли від причепа. Так як потрібно було стягти бетонну перемичку, то ОСОБА_1 зачепив її тросом і за допомогою трактора скинув її на причеп . В цей час на при­чепі був один із хлопців , яких вони до цього часу проганяли . Коли він там з"явився , вони не бачили. Бетонна перемичка зачепила руку цього хлопця . Місце погрузки не було огороджене . (а. с. 100)

Копія вироку Брусилівського районного суду від 4. 07.2006 року свідчить , що ОСОБА_1 було засуджено за злочин , вчинений ним в один із днів середини грудня місяця 2005 року за ст. 185 ч. 3 КК України  на 4 роки позбавлення волі .Згідно ст. 75 КК України звільнено від відбуття призначеного покарання з іспитовим строком тривалістю 2 роки   (а. с. 129-130)

Копія постанови Народицького районного суду Житомирської області від 31.03.2004 року підтверджує , що ОСОБА_1 звільнений від покарання призначеного вироком Народиць­кого районного суду від 14.03.2002 року.

Досліджені в судовому засіданні виписки із медичних карт стаціонарного хворого ОСОБА_2, довідка Української дитячої спеціалізованої лікарні " Охматдит " , довідка апте­ки та чеки по придбанню медикаментів підтверджують , що потерпілому ОСОБА_2 бу­ло призначено та придбано за власний рахунок медикаменти на суму 908 грн.25 коп.

Вивчивши обставини вчинення злочину та проаналізувавши наведені докази суд кваліфі­кує дії підсудного ОСОБА_1 , які виразились у порушенні правил безпеки при прове­денні розбирання цегли з корівника та погрузці її в причеп , стягненні бетонної перемички за ч. 2 ст. 272 КК України , як порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною не­безпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою , яка зобов'язана їх дотримува­ти , якщо воно спричинило тяжкі наслідки , так як вантажно-розвантажувальні роботи відно­сяться до робіт з підвищеною небезпекою, проводячи ці роботи ОСОБА_1 не прийняв мір по встановленню знаків небезпеки та написів встановленої форми , не встановив небезпечні для людей зони , тілесні ушкодження які отримав внаслідок цього неповнолітній потерпілий ОСОБА_2 являються тяжкими тілесними ушкодженнями , тяжкими наслідками.

Суд частково задовольняє позовні вимоги ОСОБА_14 в інтересах неповнолітнього потерпілого ОСОБА_2 по відшкодуванню матеріальної шкоди в сумі 25000 грн. та моральної шкоди в сумі 150000 грн., так як вважає , що злочинними діями підсудного дійсно за­подіяно певну матеріальну та моральну шкоду , пов"язану з понесениям витрат на лікування придбання медикаментів , моральними переживаннями та фізичними стражданнями сина в зв"язку з ушкодженням здоров"я , порушенням нормального ритму життя , неможливістю вести активним спосіб життя протягом тривалого часу . Дана шкода в добровільному порядку не від­шкодована . З врахуванням всіх обставин справи суд задовольняє позовні вимоги ОСОБА_14 в інтересах неповнолітнього сина -потерпілого ОСОБА_2 в розмірі 908 грн. 25 коп. в якості відшкодування матеріальної шкоди та 20000 грн. в якості відшкодування мораль­ної шкоди. В іншій частині позов залишає без задоволення.

Як особа підсудний ОСОБА_1  по місцю проживання та роботи характеризується позитивно , на час вчинення злочину являвся не судимим . Має двох неповнолітніх дітей .

Обставин , які пом"якшують та обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.

Обираючи підсудному міру та визначаючи йому розмір покарання суд враховує обставини скоєння та ступінь тяжкості вчинених злочинів , особу підсудного ,обставини , які пом"якшують та обтяжують покарання , приймає до уваги що злочин він скоїв являючись не судимим, має на утриманні двох неповнолітніх дітей , що він позитивно характеризується по місцю проживання і обирає йому покарання в межах санкції ч. 2 ст. 272 КК України без по­збавлення волі. Підстав для застосування ст. ст. 69 , 75 КК України суд не вбачає. Керуючись ст. ст. 323 , 324 КПК України суд , -

ПРИГОВОРИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину , передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України і призначити йому покарання чотири роки обмеження волі.

Вирок Брусилівського районного суду Житомирської області від 4.07.2006 року віднос­но ОСОБА_1 виконується самостійно.

Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 підписку про невиїзд залишити без зміни до вступу вироку в законну силу .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_14, яка діє в інтересах неповнолітнього потерпілого ОСОБА_2 908 грн. 25 коп. в якості заподіяної матеріальної шкоди та 20000 (двадцять тисяч) гривень в якості заподіяної моральної шкоди , а всього стягнути 20908 грн. 25 коп. В іншій частині позов залишити без задоволення.

На вирок може бути подана апеляційна скарга в Житомирський апеляційний суд через Брусилівський районний суд протягом 15 діб з дня оголошення .

Суддя       ф.в. Седун.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація