Справа № 2-399/09
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
25.03.2009 року Красноперекопській міськрайонний суд АР Крим в складі:
головуючого Караваєва К.М.
при секретарі Джурило Ю.П., розглянувши в м. Красноперекопське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Суворовської сільській раді м.Армянську АР Крим, СВК “Сиваш”, ОСОБА_2, ОСОБА_3, 3-я особа Армянська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач 13.10.2008 року звернувся до суду, просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті його батька ОСОБА_4, померлого 12.05.2001 року, у вигляді земельного паю площею 10,68 умовних кадастрових га, який знаходиться на території Суворовської сільської ради м.Армянкську АР Крим, мотивуючи тім, що у встановлений законом 6-місячний строк він не звернувся у нотаріальну контору для прийняття спадщини с поважних причин, а також тім, що вказаний пай він фактично прийняв у спадщину.
Ухвалою суду по справі притягнути - у якості співвідповідачів Суворовська сільська рада м.Армянську АР Крим, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, у якості 3-ї особи – Армянська державна нотаріальна контора.
У судовому засідання позивач підтримав дані вимоги та наполягає на їх задоволенні.
Представник відповідача СВК “Сиваш” – ОСОБА_5 не заперечує проти задоволення позову ОСОБА_1.
Представники співвідповідача - Суворовської сільській ради –ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до суду не з’явилися, при цьому просять розглянути справу у їх відсутність, рішення залишають на розсуд суду.
Співвідповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в суд не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, просять розглянути справу у їх відсутність, при цьому ОСОБА_3 заперечує проти задоволення позову.
Суд, вислухав позивача та представника відповідача – СВК “Сиваш”, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Так, згідно ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З пояснень позивача та матеріалів справи витікає, що батько позивача – ОСОБА_4 помер 12.05.2001 року, залишивши після себе спадкове майно у вигляді земельного паю площею 10,68 умовних кадастрових га, який знаходиться на території Суворовської сільської ради м.Армянську АР Крим.
Зі слів свого батько та співвідповідачів ОСОБА_3 і ОСОБА_2 позивачу було достовірно відомо про наявність вказаного спадкового майна, однак він своєчасно, у встановлений законом строк, не звернувся до Армянської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття даної спадщини, для чого в нього не було ніяких перешкод.
Через 2 роки після смерті батька позивач виїхав за межи АР Крим та протягом року працював - спочатку в Республіки Білорусь, а потім – в Дніпропетровської області.
Починаючі з 2004 року ОСОБА_1 постійно проживає та працює в м.Армянську.
Біля 3-х років тому відповідач ОСОБА_3 передав йому земельний сертифікат для користування та розпорядження землею.
Незважаючи на це, ОСОБА_1 ніяких дій, що свідкують про прийняття ним даної спадщини, не провів, податків на землю не сплачував, в оренду землю іншим користувачам не передавав.
Лише на початок жовтня 2008 року ОСОБА_1 усно звернувся до Армянської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак йому в цьому нотаріусом було відмовлено у зв’язку с пропуском строку, при цьому рекомендовано звернутися до суду для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Яких-небудь перешкод для вирішення питання про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті батько, у ОСОБА_4 до теперішнього часу не було.
Відповідно до ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на яки вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Разом з тим, яких-небудь доказів у обґрунтування свого позову, а також факту прийняття земельного паю у спадщину, відповідно до вказаних положень цивільно-процесуального законодавства України, ОСОБА_1 суду не надав.
При таких обставинах суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 пропустив строк для прийняття спадщини з неповажних причин, а тому підстав для задоволення його позову має.
Керуючись ст.1272 ЦК України, ст.10,11,60,212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
У позові ОСОБА_1 відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя:
- Номер: 6/594/12/2022
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-399/09
- Суд: Борщівський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Караваєв К.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.08.2022
- Дата етапу: 29.08.2022