Судове рішення #445511
Справа №2- 33/ 07

Справа №2- 33/ 07

РІШЕНИМ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

5 січня 2007 року                    Борзнянський   раонний суд Чернігівської області

в складі головуючої судді                                                                    Затєєвої С.Д.

при секретарі                                                                                       Литвиненко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Борзні справу за позовом ОСОБА_1 до Височанської сільської Ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно

встановив

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Височанської сільської Ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті її батька ОСОБА_2 і складається з 1/3 частини житлового будинку та господарських будівель, які розташовані в АДРЕСА_1, мотивуючи тим, що вона не може оформити право власності на спадкове майно через нотаріальну контору наскільки у покійного відсутні правоустановлюючі документи на житловий будинок та господарські будівлі.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному об'ємі і пояснила, що в с. Високе Борзнянського району вона проживала разом з матір'ю ОСОБА_3 та батьком ОСОБА_2. Станом на 30.06.1990 року їх господарство, де вони проживали, відносилося до соціальної групи - колгоспний двір. Батько помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після смерті батька відкрилася спадщина, на яку вона має право відповідно до закону, як дочка. При зверненні до нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини відповідно до закону їй було відмовлено в цьому, так як відсутні правоустановлюючі документи на житловий будинок та господарські будівлі. З цих підстав просить суд визнати право власності на 1/3 частину житлового будинку та господарських будівель за нею, як спадкоємцем відповідно до закону після смерті батька.

Представник відповідача в судове засідання не з 'явився,  а подав заяву в якій просить справу розглядати в їх відсутність. Позовні вимоги визнають і на заперечують на їх задоволенні

Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи суд приходить до слідуючого висновку. Як встановлено в судовому засіданні станом на 30.06.1990 року господарство, яке розташоване в АДРЕСА_1 і в якому проживав ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року відносилося до соціальної групи - колгоспний двір. Станом на 30.06.1990 року в даному господарстві проживали і були зареєстрованими ОСОБА_2, позивачка та дружина покійного ОСОБА_3. Кожний з них має право на частку в даному господарстві. Відповідно до свідоцтва про народження позивачка є дочкою ОСОБА_2.

Відповідно до свідоцтва про  право власності позивачка та її мати ОСОБА_3 зареєстрували право власності по 1/3 в домоволодінні по АДРЕСА_1.

Згідно довідки характеристики, яка мається в матеріалах справи виданої позивачці, вбачається, що право власності на 1/3 частину домоволодіння в АДРЕСА_1 в бюро технічної інвентаризації не зареєстроване.

Після смерті батька, позивачка має право на спадкове майно, як спадкоємець першої черги. ОСОБА_1 прийняла спадщину, так як згідно довідки виконкому Височанської сільської ради позивачка на день смерті спадкодавця проживала разом з ним. Відповідно до ст. 1268 ЦК України Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважаєься таким, що прийняв спадщину.

ОСОБА_3 - дружина покійного від своєї частки в спадковому майні відмовилася на користь позивачки.

Поскільки у ОСОБА_2 відсутні правоустановлюючі документи на житловий будинок та господарські будівлі, які розташовані в АДРЕСА_1,    що перешкоджає позивачці    оформити право власності на спадкове майно через нотаріальну контору, то суд вважає за можливе її позов задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись. Ст. 10,60, 212,214,215 ЦПК України, ст. 1233, 1235, 1268 ЦК України суд, -

ВИРІШИВ

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, яке складається з 1/3 частини житлового будинку і господарських будівель розташованих в АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду через

Борзнянський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви

про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею

її копії до апеляціної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація