Справа № 2-о-118/2007p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2007 року Хустський районний суд
Закарпатської області
в особі головуючого судді Золотар М.М.
при секретарі Лемак І.І.
з участю представника заявника ОСОБА_1 Г.1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа відділ РАЦСу Хустського районного управління юстиції в Закарпатській області про встановлення національності -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_2 18 червня 2007 року звернувся до суду із заявою про встановлення національності словак та внесення змін в актовий запис про його народження вказавши національність «словак». В заяві посилається на те, що його батьки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстрували свій шлюб 05 березня 1929 року. Його дідо ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 та його батьки по національності були словаками. Від цього шлюбу 09.04.1936 року народився заявник - ОСОБА_2. Однак у його свідоцтві про народження національність батьків не вказана. Заявник звертався до Хустської районної державної адміністрації, Міністерства юстиції України та відділ) РАЦС Хустського районного управління юстиції Закарпатської області за роз'ясненнями і отримав відповідь, що у відповідності до Закону України «Про національні меншини в Україні» він вправі вільно обирати та відновлювати свою національність і для вирішення цього питання йому необхідно звернутися в суд. Тому просить суд, винести рішення яким відновити його національність «словак» та внести зміни в актовий запис про його народження вказавши національність батьків «словаки».
В судовому засіданні представник заявника ОСОБА_1, що діє на підставі доручення від 22.01.2007 року заявлені ОСОБА_2 вимоги підтримала просить суд їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи відділу РАЦС Хустського районного управління юстиції Закарпатської області в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи його належним чином повідомлено, про причини неявки суд не повідомив. В порядку ст. 169 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника заінтересованої особи і постановити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника заявника ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_2 підлягає до задоволення виходячи з наступного.
З оглянутого в судовому засіданні свідоцтва про народження заявника ОСОБА_2 виданого Хустським районним відділом ЗАГСу Закарпатської області 19 січня 1956 року вбачається, що в графі національність батьків не вказано національності. У довідках про народження батьків заявника ОСОБА_3 та ОСОБА_4 національність діда та баби також не вказана.
Відповідно до Закону України " Про національні меншини в Україні '' громадяни України мають право вільно обирати та відновлювати свою національність.
Проаналізувавши і оцінивши добуті докази у справі, суд приходить до висновку, що заявник має право на відновлення своєї національності за батьками та дідом, а тому в актовий запис про народження заявника слід внести зміни.
Враховуючи наведене та керуючись вимогами ст. ст. 10, 60, 169, 209, 212-215, 256, 259 ЦПК України, ст. 11 Закону України "Про національні меншини в Україні" суд, -
РІШИВ:
Заяву ОСОБА_2 задовольнити.
Внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_2 № 94 від 09.04.1936 року, складений Хустським районним відділом ЗАГСу Закарпатської області, зазначивши у графі національність батька народженого - «словак», національність матері народженого -«словачка».
Заяву про перегляд заочного рішення заінтересованою особою може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії до Хустського районного суду.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарженням протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також може бути подана апеляційна скарга на рішення суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.