Головуючий у першій інстанції Бочаров А.І. Справа № 22ц-2138/08
Доповідач Артеменко І.А. Категорія ЦП: 39
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 червня 2008 року м. Одеса
Колегія судців судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого Артеменка І.А.,
суддів Градовського Ю.М.,
Суворова В.О.,
при секретарі Велич О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Кілійського районного суду Одеської області від 10 листопада 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про відшкодування моральної шкоди, -
встановила:
У вересні 2002 року ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулись до суду із позовом до ОСОБА_1 про відшкодування моральної шкоди у розмірі 5000 гривень кожному.
Рішенням Кілійського районного суду Одеської області від 10 листопада 2006 року позов ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 задоволено у повному обсязі.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду скасувати, постановити нове рішення, яким відмовити у позові ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, посилаючись на порушення норм права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши судцю-доповідача, який доповів зміст рішення, яке оскаржено, доводи апеляційної скарги, межі, в яких повинні здійснюватись перевірка рішення, встановлюватися обставини і досліджуватися докази, вислухавши думку учасників процесу, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу задовольнити частково, а рішення суду скасувати з направленням справи на новий розгляд.
Розглядаючи справу у відсутності відповідачки суд першої інстанції виходив з того, що вона сповіщена належним чином про час, день та місце слухання справи.
Проте, з таким висновком суду першої інстанції не може погодитися судова колегія, оскільки висновок суду не відповідає дійсним обставинам справи, суд неправильно застосував норми процесуального права.
Так, з матеріалів справи вбачається, що відповідачка неодноразово сповіщалася про час, день та місце слухання справи за місцем проживання, однак за судовими
2 повістками на пошту не з'являлась, крім того, відповідачку було сповіщено шляхом розміщення оголошення у пресі.
Постановою Кабінету Міністрів України № 52 від 25 січня 2006 року затверджено порядок визначення друкованого засобу масової інформації, у якому розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме.
Відповідно до зазначеного Порядку, оголошення про виклик до суду публікується у встановлені законодавством строки у друкованому засобі масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та в друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження за останнім відомим місцем проживання (перебування) на території України відповідача, третіх осіб, свідків. Цією ж постановою визначено у 2006 році друкованим засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, у якому розміщуються зазначені оголошення, газету „Урядовий кур'єр".
В матеріалах справи відсутні будь - які докази того, що відповідачка була сповіщена через друкований засіб масової інформації загальнодержавної сфери -„Урядовий кур'єр".
Право допуску до суду є невід'ємною частиною права на справедливий судовий розгляд (ст.6 ч. 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод).
Порушення судом правил ст.ст. 74-76, 169 ЦПК України щодо належного сповіщення відповідача та розгляд справи за його відсутності без належного повідомлення про час і місце судового засідання в силу ст.311 ч.1 п.3 ЦПК України є безумовною підставою для скасування рішення суду з направленням справи на новий розгляд.
З таких підстав рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд.
Керуючись ст.ст. 303, 307 ч. 1 п. 5, 311 ч. 1 п. 3, 313 - 315,317,319 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Кілійського районного суду Одеської області від 10 листопада 2006 року скасувати, справу направити на новий розгляд у іншому складі суду.
Ухвала колегії суддів набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала колегії суддів може бути оскаржено у касаційному порядку протягом двох місяців з дня проголошення до Верховного Суду України.