Справа №2- 370/2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2008 року Новопсковський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді Р.Р.Потапенко
при секретарі О.А.Войтенко
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Новопсков
цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кам*янської сільської ради Новопсковського району про надання додаткового строку для прийняття спадщини . встановлення факту родинних відносин та встановлення факту належності правовстановлюючого документу, третя особа -філіал Новопсковського відділення № НОМЕР_1 „Ощадбанк України",
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеною позовною заявою, в якій просить надати додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті його батька ОСОБА_2, померлого 06.10.1993 року , встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_2, що останній був його рідним батьком, та встановити факт належності померлому ОСОБА_2 ощадкнижки № 9760142 з вкладом у розмірі 3530,40 грн. та ощадкнижки № 964 з вкладом 48,41 грн у філіалі Новопсковського відділення №3124 ВАТ «Ощадбанк України». У встановлений законом шестимісячний строк він не надав заяву у Державну нотаріальну контору про прийняття спадщини, оскільки знаходився на заробітках у Росії.
В судовому засіданні позивач наполягав на своїх вимогах.
Представники відповідача, третьої особи в судове засідання не з'явилися, надали заяви про розгляд справи без їх участі, з вимогами позивача згодні повністю .
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть VI-HO № 448994, виданого 08.10.1993 р. Кам*янською сільської радою Новопсковського району Луганської області, 06.10.1993 року помер ОСОБА_2, який був рідним батьком позивача.
За життя батько позивача мав заощадження у розмірі 3530,40 грн. та у розмірі 48,41 грн грн., відповідно до ощадної книжки № 9760143 та № 964, які знаходяться у відділенні № НОМЕР_1 „Ощадбанк України", але ощадна книжка видана на ОСОБА_3.
В даний час позивач бажає реалізувати своє право на спадщину, але в зв"язку з тим, що в свідоцтві про його народження батько вказаний як ОСОБА_4, а ощадкнижка видана на ОСОБА_3, позивач не взмозі підтвердити той факт, що померлий 06.10.1993 року ОСОБА_2 був його рідним батьком, тому він вимушений звернутися до суду з позовом про встановлення факту родинних відносин та факту належності правовстановлюючих документів його померлому батькові, так як встановлення вищевказаного факту має для нього юридичне значення.
Судом встановлено, що позивач , як спадкоємець за законом має право на отримання коштів, які за життя належали його померлому батькові, але невідповідність по-батькові померлого батька позивача являлося перепоною для отримання зазначених коштів.
Встановлення фактів, що мають юридичне значення необхідно позивачу для реалізації права на спадщину.
З урахуванням положень п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 р. "Про судову практику по справам про встановлення фактів, що мають юридичне значення", згідно якого справи про встановлення факту, пов*язаного з вирішення спору про право, повинні розглядатися в позовному провадженні, суд розглядає вимоги ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин разом з позовними вимогами про надання йому додаткового строку для прийняття спадщини.
Факт родинних відносин підтверджується поясненнями позивача та свідка ОСОБА_5М, яка в судовому засіданні підтвердила, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_1.
Судом встановлено, що у визначений законом шестимісячний строк позивач не надав заяву до державної нотаріальної контори для прийняття спадщини. Причиною пропуску встановленого законом строку з*явилося те, що позивач тривалий час не мав постійної роботи на Україні, та був змушений виїздити на заробітки до Росії.
У відповідності зі ст.1272 ч.3 ЦК України - за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може встановити йому додатковий строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини.
Вислухавши думку позивача, дослідивши матеріали справи та надані письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки вони законні, обгрунтованні, доказово підтверджені матеріалами справи та поясненнями свідка ОСОБА_5
На підставі викладеного, керуючись ст.ст., 212-215, п.1, 6 ч.1 ст. 256 , ст. 259 ЦПК України, ст.1272 ч.3 ЦК України суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Кам*янської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини , встановлення факту родинних відносин та встановлення факту належності правовстановлюючого документу задовільнити повністю.
Встановити, що ОСОБА_2 , який помер 06.10.1993 року, був рідним батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Встановити, що ощадні книжки № 976014 та № 964, видані відділенням № НОМЕР_1 „Ощадбанк України" на ім*я ОСОБА_3, належали ОСОБА_2, який помер 06.10.1993 року.
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк до 05 серпня 2008 року для подачі заяви в Новопсковську державну нотаріальну контору про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, який помер 06.10.1993 року у вигляді грошових вкладів у розмірі 3530,40 грн. та 48,41 грн., які знаходяться у Новопсковському відділенні № 3124 „Ощадбанку України".
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано, а вразі подачі заяви про апеляційне оскарження - після закінчення двадцятиденного строку, встановленого для подачі апеляційної скарги, якщо така не була подана.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може подано протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд. Апеляційну скаргу на рішення може бути подано апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього, додання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.