Судове рішення #4449130

Справа 2-а-57/2008р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

6 червня 2008 року     Чорноморський Районний Суд

Автономної Республіки Крим

У складі головуючого судді     Дядіченко С.В.

при секретарі     Лидзар Д.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Чорноморське справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління МВС України в Криму про визнання незаконними дій відповідача та про спонуку вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного Управління МВС України в Криму про визнання незаконними дій відповідача та про спонуку вчинити певні дії, мотивуючи свої вимоги тим, що він є колишній працівник міліції. Наказом № 202 о/с від 28.07.2007 року він був звільнений з органів внутрішніх справ України відповідно до п.64 «В» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України (через обмежений стан здоров'я). Після звільнення він звернувся до відповідача з проханням надати йому довідку про пільги по сплаті за комунальні послуги згідно до ст.22 Закону України «Про міліцію», однак, відповідач відмовив йому у видачі вказаної довідки. Тому позивач наполягає на визнання дії відповідача незаконними та просить зобов'язати відповідача надати йому довідку про пільги згідно до ст.22 Закону України «Про міліцію».

У судовому засіданні позивач позов підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав відгук на позовну заяву, в якому просить у задоволенні позову відмовити, оскільки позивач не має право на пільги, передбаченні ст. 22 Закону України «Про міліцію» а також з проханням розглянути справу в його відсутність.

Суд, заслухав позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач є колишній працівник міліції, що підтверджується трудовою книжкою та посвідченням (а.с.9-10). Наказом № 202 о/с від 28.07.2007 року він був звільнений з органів внутрішніх справ України відповідно п.64 «В» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України (через обмежений стан здоров'я) (а.с.23). Після звільнення він звернувся до відповідача з проханням надати йому довідку про пільги по сплаті за комунальні послуги згідно до ст.22 Закону України «Про міліцію», однак, відповідач відмовив йому у видачі вказаної довідки (а.с.11, 13-14).

Згідно до ч.5 ст.22 Закону України «Про міліцію» - за працівниками міліції, звільненими зі служби за віком, хворобою або вислугою років, зберігається право на пільги за цим Законом.

Тобто в Законі України «Про міліцію» вказані конкретні підставі звільнення при яких особам, звільненим зі служби, надаються пільги згідно до Закону України «Про міліцію».

Порядок та умови проходження службі в міліції регламентуються Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України. Порядок звільнення осіб рядового і начальницького складу ОВС України регламентується розділом сьомим Положення. Згідно до п. 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України - особи середнього, старшого і

вищого  начальницького  складу  звільняються  зі  служби  в  запас  (з  постановкою  на військовий облік):

а)     за віком - при досягненні віку, встановленого для них пунктом 7 цього

Положення. Крім того, за віком можуть бути звільнені особи середнього начальницького

складу, які мають вислугу 20 і більше років (у пільговому обчисленні), і яким до

досягнення встановленого віку перебування на службі залишилося 3 роки і менше, а за їх

бажанням при досягненні цього віку - незалежно від наявності вислуги років;

б)     через хворобу - у разі визнання їх непридатними до військової служби в мирний

час (у військовий час - обмежено придатними 2-го ступеня) за рішенням військово-

лікарської комісії;

в)     через обмежений стан здоров'я - у разі визнання їх придатними до військової

служби поза строєм у мирний час (у військовий час обмежено придатними 1-го ступеня) за

рішенням військово-лікарської комісії при неможливості використання їх на службі у

зв'язку з відсутністю відповідних вакантних посад;

г)     через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання

на службі;

д)     через службову невідповідність;

є) за порушення дисципліни;

ж)     за власним бажанням - при наявності поважних причин, що перешкоджають

виконанню службових обов'язків;

з)     у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу в інші міністерства і

відомства (організації);

и) через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.

Таким чином позивач був звільнений за ст. 64 «В», яка не входить по переліку, вказаному в ст.22 Закону України «Про міліцію». Що стосується підставі звільнення «за вислугою років», то ця підстава діяла до 01.01.1974 року. На теперішній час формулювання звільнення «за вислугою років» діючим Положенням не передбачено (а.с.22).

Таким чином, відмовляв позивачу у видачі довідки, відповідач ґрунтувався  діючим законодавством.

З таких обставинах суд приходить до висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити.

Керуючись ст. ст. 10, 11,86, 158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного Управління МВС України в Криму про визнання незаконними дій відповідача та про спонуку вчинити певні дії відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст.186 КАС України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація