Справа № 2-66 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2007 р.
Камінь-Каширський районний суд Волинської області
в складі: головуючого - голови суду Гордійчука В.М. при секретарі Віліщук Н.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Камені-Каширському справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру стягнення аліментів на дитину, Особи, які беруть участь у справі: позивачка ОСОБА_1 і відповідач ОСОБА_2
встановив:
Сторони перебували в шлюбі який 21 листопада 2000 року розірвано.
За час спільного проживання ІНФОРМАЦІЯ_1 дочка ОСОБА_3.
Позивачка звернулася до суду із заявою про стягнення аліментів на утримання дочки в розмірі 268 гривнів щомісячно.
Свої позовні вимоги вона обґрунтовує тим, що відповідач ненадає матеріальної допомоги на утримання дитини, а вона має скрутне матеріальне становище оскільки не працює.
В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала повністю і суду пояснила, що відповідач має постійний заробіток на сезонних роботах і спроможний сплачувати аліменти в розмірі 268 гривнів.
Відповідач позов визнав частково і суду пояснив, що він сплачує аліменти на підставі рішення суду з 2000 року. В 2006 році він сплатив аліменти за всі місяці із своїх можливостей, оскільки він не працює, має випадкові заробітки і запропоновану суму він сплачувати неможе, оскільки в с.Піщане роботи знайти неможе і змушений доглядати батьків.
Суд заслухавши пояснення сторін дослідивши подані письмові докази, прийшов до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення.
Згідно постанови Камінь-Каширського районного суду від 28 серпня 2000 року з ОСОБА_2 присуджено аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частини всіх доходів.
Як встановлено в судовому засіданні за даним рішенням відповідач у 2006 році сплачував аліменти за виконавчим листом який знаходиться у виконавчій службі.
Позивачка ставить питання про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, оскільки розмір аліментів менший ніж передбачений законодавством.
Відповідно до ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Виходячи із вимог ст.182 ч.2 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно свідоцтва про народження дочка сторін має вік старше 6 років.
Відповідно до ст.62 Закону України „ Про державний бюджет на 2007 рік" прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня 2007 року встановлений в розмірі 558 гривнів.
Відповідно 30 відсотків від даної суми буде становити 167 грн.40 коп. (558x30:100).
Із врахуванням матеріального стану відповідача і його доходів суд вважає, що він спроможний сплачувати по 180 грн. щомісячно аліменти на утримання дитини.
При цьому суд враховує і те, що позивачка працює і має доходи, хоча вказує що не працює.
Із поданої відповідачем довідки вбачається, що ОСОБА_1 протягом 2006 року працювала в Камінь-Каширській райлікарні і отримувала заробіток в сумі 5532 грн.53 коп.
Стягнення аліментів слід змінити з дня вступу даного рішення в законну силу.
Суд стягує з відповідача витрати за інформаційно-технічне забезпечення і звільняє його від сплати судового збору як потерпілого від наслідків аварії на ЧАЕС.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212-215 ЦПК України, ст.182 ч.2 ст.184 СК України, суд,
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 в розмірі 180 (сто вісімдесят) гривнів щомісячно до повноліття на користь ОСОБА_1 з дня вступу рішення в законну силу.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 7(сім) грн. 50 коп. витрат за інформаційно-технічне забезпечення.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Камінь-Каширський районний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження з подачею після цього протягом 20 днів апеляційних скарг або в порядку ст.295 ч.4 ЦПК України.
Голов Камінь-Каширського
районного суду
В.М.Гордійчук