Судове рішення #4441432


                                                            

                                                                                                                                  Справа №2-241/2009р.

                                                                        РІШЕННЯ

                                                               ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ


  24 березня 2009 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі: головуючого – судді Слурденко О.І., при секретарі Шиловій І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Чугуєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2  та ОСОБА_2  про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом, -

                                                                     ВСТАНОВИВ:

  Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідачів про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка. В позовній заяві вона вказала та у судовому засіданні пояснила, що на підставі приватної власності, як спільно нажите майно подружжя, їй та її чоловіку  – ОСОБА_3 . належить житловий будинок АДРЕСА_1   ОСОБА_3 . помер ІНФОРМАЦІЯ_1  року. Після його смерті спадщину вона фактично прийняла, і її право на це ніхто не оспорив і інші спадкоємці першої черги, їх діти відповідачі по справі, від спадщини відмовилася на її користь. Але коли вона звернувся з заявою про оформлення спадщини до державного нотаріуса, їй було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду у зв’язку з пропуском шестимісячного строку подання заяви про прийняття спадщини. Просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом.

  Відповідачі позов визнали та підтвердили своє бажання про відмову від прийняття спадщини після смерті батька на користь матері.

  Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд надходить до наступного.

  У відповідності до ст.ст.1216-1223,1225 ГК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла  (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом та відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини. Право на спадкування мають особи зазначені у заповіті, а у разі відсутності заповіту право на спадкування за законом одержують особи, визначені у ст.ст.1261-1265 ЦК України. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені.

  Як встановлено в ході судового розгляду справи, житловий будинок АДРЕСА_1  належить ОСОБА_3 . на праві приватної  власності згідно договору купівлі-продажу. ОСОБА_3 . помер у 2006 році. В цьому будинку на момент його смерті проживала – ОСОБА_1 , дружина померлого, яка фактично прийняла спадщину. Спірний будинок у 1984 році був куплений Конєвими у період шлюбу і є спільним майном подружжя, тобто половина будинку вже належить позивачці. На другу половину будинку відкрилася спадщина, на яку вона належним чином не оформила прийняття спадщини у нотаріуса.

   Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти та дружина спадкодавця, але син та дочка померлого, відповідачі по справі, відмовилася від прийняття спадщини на користь матері не оспорюючи позов. Тому після смерті чоловіка будинок успадкувала позивачка, прийнявши спадщину за законом фактично. Інших спадкоємців першої черги нема і ніхто її право на спадщину не оспорює. Таким чином позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню.

  Керуючись ст.ст.10,11,209,212,214,215 ЦПК України, ст.ст.1216-1223,1225,1261-1265 ЦК України, суд –

                                                                               ВИРІШИВ:

  Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2  та ОСОБА_2  про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом – задовольнити.

  Визнати право власності на житловий будинок розташований по вулиці АДРЕСА_1  за ОСОБА_1  в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка та як спільно нажитого майна подружжя.

  Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області шляхом подачі через суд першої інстанції у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом 20 днів апеляції з наданням її копії до апеляційної інстанції або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

                                                 Суддя:  

   

   


                                                             

  • Номер: 6/156/7/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-241/09
  • Суд: Іваничівський районний суд Волинської області
  • Суддя: Слурденко О.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.07.2021
  • Дата етапу: 26.07.2021
  • Номер: 6/297/199/14
  • Опис: про поновлення строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-241/09
  • Суд: Берегівський районний суд Закарпатської області
  • Суддя: Слурденко О.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.11.2014
  • Дата етапу: 26.11.2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація