Судове рішення #4435627
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м

 

   ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА 01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

м. Київ

 09.02.2009 р.                                                                                                     № 13/499

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши матеріали справи

за адміністративним позовом  ОСОБА_1

до          Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва

про     скасування рішення про відмову в перерахуванні пенсії; зобов'язання перерахувати пенсію відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»з 1 лютого 2008 р.

     

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4  ст. 167 КАС України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач вважає, що пенсії їй нарахована із порушенням приписів чинного законодавства, а тому просить суд зобов'язати відповідача скасувати рішення про відмову в перерахуванні пенсії від 23.04.2008 року № 1450/06 та провести перерахунок призначеної їй пенсії відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»(надалі -Закон про страхування) з 1 лютого 2008 р.

Відповідач проти позову заперечує. В своїх письмових поясненнях та в судовому засіданні представник відповідача зазначив, що якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, а позивачка не відпрацювала 2 роки з моменту первинного призначення пенсії, так як звільнилася наступного дня після звернення до них з відповідною заявою.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

12.02.2006 року позивачці ОСОБА_1було призначено пенсію за віком відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону про страхування.

Після призначення їй пенсії за віком позивачка продовжувала працювати в Центральному спортивному клубі Збройних Сил України до 14.02.2008  року, що підтверджується її трудовою книжкою.

13.02.2008 року ОСОБА_1. звернулася до відповідача з відповідною заявою про перерахунок їй пенсії відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону про страхування з 1 лютого 2008 р. та додала всі необхідні до заяви документи.

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва від 23.04.2008 року № 1450/06 позивачці було відмовлено з підстав, передбачених ч.4 ст. 42 Закону про страхування. Останній зазначив, що кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки роботи після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Згідно абзацу другого частини третьої статті 24 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, затвердженому Правлінням Пенсійного фонду України, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Порядок зазначеної доплати закріплений в Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. №21-1.

Так, п. 15 вказаної вище інструкції передбачено, що здійснення доплати до мінімального розміру страхового внеску відповідно до частини 3 статті 24 Закону відбувається за наступним порядком: застрахована особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та бажає зарахувати неповний місяць роботи до страхового стажу як повний місяць, подає до органів Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії заяву згідно з додатком 28 цієї Інструкції; працівник відділу надходження доходів на підставі даних персоніфікованого обліку про періоди, за які застрахована особа бажає здійснити доплату до мінімального страхового внеску, складає повідомлення-розрахунок згідно з додатком 29 цієї Інструкції; застрахована особа здійснює доплату в сумі, зазначеній у повідомленні-розрахунку, протягом 10 календарних днів з дня його отримання; про сплату коштів відділ надходження доходів повідомляє відділ персоніфікованого обліку в день їх надходження на поточний рахунок органів Пенсійного фонду.

Встановлено, що Позивачем до Пенсійного фонду були подані всі необхідні документи.

З вищевикладеного вбачається порушення відповідачем права на проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Судом також враховується, що згідно ч.2 ст. 46 Закону про страхування пенсія має бути перерахована та сплачена за весь час з лютого 2008 р., адже відповідний перерахунок не відбувся не з вини Позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказів, які б спростовували доводи позивача суд не встановив та відповідач їх не надав, а тому суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -

                                                       ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.          Скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва про відмову у перерахуванні пенсії ОСОБА_1і.

3.          Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва перерахувати пенсію ОСОБА_1відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»з 01.02.2008 р.

 

          Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова  суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Суддя                                                                                       А. Степанюк

 

Повний текст постанови виготовлено та підписано 13.03.2009 р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація