ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
26.03.2009 Справа № Б15/40/51/05
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Джихур О.В. (доповідач)
суддів: Виноградник О.М., Лисенко О.М.
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1, м.Дніпродзержинськ на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 27.11.2008р по справі № Б15/40/51/05
за заявою Державної податкової інспекції у м.Дніпродзержинську (51931, м.Дніпродзержинськ, вудл.Медична, 9)
до відкритого акціонерного товариства “Дніпрохімремонт” (51909, м.Дніпродзержинськ, вул.Горобця, 1)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Скаржник ОСОБА_1 звернулась з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 27.11.2008р.
Частиною 1 статті 93 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що апеляційна скарга подається, а апеляційне подання вноситься, протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.
Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що скаржник просить поновити строк на подання вказаної апеляційної скарги, та посилається на те, що не отримував оскаржуване рішення суду. Вчасно отримав ухвалу суду від 27.11.2008р тільки 17.03.2009р
Частиною 2 статті 93 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги (подання) можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.
Частина 2 статті 93 Господарського процесуального кодексу України містить обмеження строку, протягом якого може бути відновлено пропущений процесуальний строк на стадії перегляду судових рішень в апеляційному порядку. Зокрема, відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги сторонами та внесення апеляційного подання прокурором можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом. За змістом частини другої статті 93 Господарського процесуального кодексу України подання апеляційної скарги (апеляційного подання) після закінчення встановленого нею тримісячного строку унеможливлює перегляд судових рішень місцевого господарського суду в апеляційному порядку, оскільки вказаний строк є присічним і відновленню не підлягає.
Згідно зі статтею 50 Господарського процесуального кодексу України процесуальні дії вчиняються у строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України.
Оскаржувана ухвала прийнята 27.11.2008р, кінцевий строк подачі апеляційної скарги на вказану ухвалу 27.02.2009р.
Апеляційна скарга ОСОБА_1 подана 17.03.2009р, тобто поза межами встановленого процесуальним законом з місячного строку, на протязі якого можливо відновлення пропущеного строку на подачу апеляційної скарги.
При таких обставинах клопотання про відновлення процесуального строку розгляду не підлягає, а в прийнятті апеляційної скарги слід відмовити.
Колегія суддів зазначає, що гр. ОСОБА_1 було відомо про прийняту 27.11.2008р ухвалу, оскільки вона приймала участь в судовому засіданні 27.11.2008р., що підтверджується протоколом (т.2 а.с.115). В разі неотримання ухвали поштою, гр. ОСОБА_1 мала отримати ухвалу безпосередньо в суді першої інстанції до спливу 3-місячного строку на оскарження судового рішення.
На підставі наведеного та керуючись 86, 91, 93, 99 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1, м.Дніпродзержинськ в прийнятті апеляційної скарги.
Повернути апеляційну скаргу та додані до неї документи заявнику.
Додаток (на адресу скаржника): апеляційна скарга та додані до неї документи на 4 аркушах.
Головуючий суддя О.В.Джихур
Судді О.М. Лисенко
О.М.Виноградник