АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Головуючий суду першої інстанції Кордик С.В.
Справа № 22-Ц-2283-Ф/06 . .
Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Притуленко О.В.
УХВАЛА
19 грудня 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії у складі:
головуючого - судді Ломанової Л.О.
суддів: Притуленко О.В., Мудрової В.В.,
при секретарі Цендра О.М.,
за участю голови СФГ „Колос" Мазуна В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії клопотання Голови фермерського господарства „Колос" Мазуна Володимира Григоровича про поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження рішення Совєтського районного суду АР Крим від 19 жовтня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ФГ „Колос" про стягнення заборгованості по орендній платі та пені за порушення зобов'язання, -
ВСТАНОВИЛА :
Мазун В.Г. звернувся до суду із клопотанням про поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження рішення Совєтського районного суду АР Крим від 19 жовтня 2006 року по цивільній справі за вказаним позовом.
Апелянт вказує, що строк був пропущений із поважних причин, оскільки з 20.10.2006 року до 02.11.2006 року він перебував у службовому відрядження за межами АР Крим, копію оскаржуваного рішення отримав лише 03.11.2006 року, апеляційну скаргу подав 07.11.2006 року.
Обговоривши доводи заяви, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання Мазуна В.Г. про поновлення строку апеляційного оскарження рішення, а апеляційну скаргу залишити без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня його ухвалення. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційного оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (п. 4 ст. 295).
Згідно з ч. З ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подає, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Із матеріалів справи вбачається, що в судовому засіданні 19.10.2006 року, в якому були присутні два представника відповідача, було проголошено повний текст рішення та роз'яснено порядок і строк його оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду відповідачем подана лише 07.11.2006 року, тобто поза строком, встановленим законом для апеляційного оскарження.
В якості доводів поважності причин пропуску строку Мазун В.Г. посилається на перебування у службовому відрядженні за межами АР Крим в період з 20.10.2006 до 02.11.2006 року, у підтвердження чого надав суду посвідчення про відрядження, з якої випливає, що у вказаний період він знаходився у м. Снігірівка Миколаївської області, що засвідчено печаткою відділення реєстрації актів Снігурівського управління юстиції.
З пояснень Мазуна В.Г., який є керівником фермерського господарства „Колос" у вказаному місті він знаходився по особистим питанням - оформлення спадщини.
Колегія суддів вважає, що доводи, викладені Мазуном В.Г. в обґрунтування поважності причин пропуску процесуального строку, не можуть бути взяті до уваги, оскільки вказані ним причини не свідчать про наявність поважних причин пропуску строку на оскарження рішення. При цьому колегія суддів зазначає, що в судовому засіданні окрім Мазуна В.Г. був присутній також другий представник, не позбавлений можливості оскаржити рішення суду.
З урахуванням наведеного, керуючись статтями 72 і 294 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії,
УХВАЛИЛА:
В задоволенні клопотання Мазуна Володимира Григоровича відмовити.
Апеляційну скаргу голови фермерського господарства „Колос" Мазуна Володимира Григоровича на рішення Совєтського районного суду АР Крим від 19 жовтня 2006 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двох місяців з дня набрання законної сили.
Судді:
Ломанова Л.О. Притуленко О.В. Мудрова В.В.