АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Справа № 22-Ц-1973-Ф / 06
Головуючий суду першої інстанції Лошакова Т.А.
Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Мудрова В.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії в складі:
Головуючого - судді Ломанової Л.О.,
суддів Притуленко О.В., Мудрової В.В.,
при секретарі Цендра О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії матеріали справи за позовом ОСОБА_1до Феодосійської філії орендного підприємства „Кримтеплокоммуненерго" про затвердження переплати за теплову енергію за апеляційною скаргою ОСОБА_1на ухвалу судді Феодосійського міського суду АР Крим від 19 серпня 2006 року,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ФФ ОП „Кримтеплокоммуненерго" про затвердження переплати за теплову енергію.
Ухвалою судді Феодосійського міського суду АР Крим від 19 серпня 2006 року відмовлено в відкритті провадження по даної справі, керуючись пунктом 1 частини 2 статті 122 Цивільного процесуального кодексу України.
На вказану ухвалу судді ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та зобов'язати Феодосійський міський суд АР Крим прийняти позовну заяву до провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з вимогами частини 1 статті 303 Цивільного процесуального кодексу України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Постановляючи ухвалу про відмову в відкритті провадження, суддя першої інстанції виходив з того що, відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України, в якій перераховані способи захисту цивільних прав і інтересів, такий спосіб захисту права, «як покладення на суд функції бухгалтерії по нарахуванню оплати за спожиті комунальні послуги», не передбачений.
Як пояснили в засіданні суду апеляційної інстанції ОСОБА_1 та її представник -ОСОБА_2, позовні вимоги зводяться до визначення розміру заборгованості за спожиті комунальні послуги, оскільки між сторонами є суперечка, що підтверджується також представником ФФ ОП „ Кримтеплокоммуненерго".
За таких обставин висновок суду першої інстанції що вказаний спор не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, колегія суддів не може визнати обґрунтованим.
Відповідно до абзацу 2 статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 312 Цивільного процесуального кодексу України апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
На підставі вказаного і керуючись статтею 303, пунктом 3 частиною 1 статті 312 та статтею 315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1задовольнити.
Ухвалу судді Феодосійського міського суду АР Крим від 19 серпня 2006 року
скасувати.
Передати питання відкриття провадження у справі на новий розгляд до суду першої
інстанції. .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і не
підлягає оскарженню.