Справа № 2о-49/ 2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2008 року Совєтський районний суд
Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Кудряшової A.M.
при секретарі - Голова А.С.
за участю заявника - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 29 квітня 2008 року звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин зі своєю матір'ю - ОСОБА_3. Вимоги мотивовані тим, що в написанні анкетних даних його матері маються різночитання у написанні по батькові зазначеному у його правовстановлюючих документах та свідоцтві про смерть ОСОБА_3, дана обставина перешкоджає заявнику у даний час прийняти спадщину за законом, яка залишилася після смерті матері, у зв'язку з чим, просить встановити факт родинних відносин між ним і ОСОБА_3.
У судовому засіданні заявник просив встановити факт родинних відносин між ним і його матір'ю - ОСОБА_3, посилаючись на обставини, викладені у заяві, у тому числі пояснив, що у його свідоцтві про народження по батькові матері не зазначено, але у свідоцтві про її смерть по батькові зазначено, як Гумарівна, ці обставини пояснює особливістю місцевості його народження, просить встановити родинних відносини, оскільки це перешкоджає у прийнятті спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_3 Вказує, що іншої можливості встановити факт родинних відносин не має, тому, що відсутня можливість внести відповідні зміни до правовстановлюючих документів, оскільки орган, яким була допущена помилка, знаходиться у іншій країні і він не має можливості туди їхати.
Представник заінтересованої особи - Совєтської державної нотаріальної контори АР Крим у судове засіданні не з'явився, про час і місце розгляду справи сповіщений належним чином, направив до суду заяву, в якій просить ухвалити рішення на розсуд суду та розглянути справу за їх відсутністю, що суд вважає можливим відповідно до положень ст.ст. 158 ч.2, 169 ЦПК України.
Вислухавши пояснення представника заявника, показання свідків, дослідивши матеріали цивільної справи, суд встановив наступне:
Відповідно до свідоцтва про народження серії IV-КБ № 464683 03 червня 1929 року у селі Тат. Азібей Ахтанишського району ТАРСР від батька ОСОБА_4 та матері ОСОБА_5 Хадії Хазіївни народилася ОСОБА_6 (а.с. 15). Між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 Насімою Г 04 березня 1966 року у к. Джуматуй Задар'їнського району Андіжанської області Узбекської РСР зареєстровано шлюб, після реєстрації якого чоловіку та дружині присвоєні прізвища ОСОБА_7, про що свідчить свідоцтво про шлюб серії ІІ-ТЮ № 768952 (а.с. 16). Як вбачається із свідоцтва про народження заявника серії І-УЗ № 101863 12 січня 1966 року від батька ОСОБА_7 та матері ОСОБА_8 Насіми у к. Джуматуй Задар'їнського району
Андіжанської області Узбекської РСР народився ОСОБА_2. Із інших правовстановлюючих документів вбачається, що ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, була прописана та проживала у ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 6-8, 10-14), який отримала у власність 24 січня 2007 року на підставі договору довічного утримання (а.с. 19, 20). Відповідно до свідоцтва про смерть серії І-АП № 086036, виданого 20 листопада 2007 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Совєтського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим 19 листопада 2007 року в смт. Совєтський Совєтського району АР Крим у віці 78 років померла ОСОБА_8 (а.с. 17).
Допитані у судовому засіданні у якості свідків, підтвердили суду, що знають заявника, як сина ОСОБА_8, яка померла 19 листопада 2007 року, про те, що у свідоцтві про народження заявника по батькові матері не вказано їм нічого не відомо, але вважають, що така помилка пов'язана з особливістю місцевості народження заявника.
Аналізуючи сукупність досліджених доказів, виходячи з того, що іншим способом встановити факт родинних відносин, не вбачається можливим, а у судовому засіданні факт родинних відносин між заявником та ОСОБА_8, яка померла 19 листопада 2007 року, знайшов своє підтвердження, у зв'язку з чим, заява ОСОБА_2 обґрунтована і підлягає задоволенню. Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки надає право на одержання свідоцтва про право на спадщину після смерті його матері.
На підставі викладеного, ст. 256 ч.1 П.1 ЦПК України, керуючись ст.ст. 10, 14, 60, 158 ч. 2, 169, 212-218, 259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_4, є сином ОСОБА_8, яка померла 19 листопада 2007 року в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, та двадцятиденного строку для подання апеляційної скарзі, який вираховується з подачі заяви про апеляційне оскарження.