Справа № 2-2572/08
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2008 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської
області в складі:
головуючого - судді Самоткан Н.Г.
при секретарі - Перепелиці О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Павлограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Павлоградської міської ради про визнання права власності на самочинне будівництво, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась в суд з позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2.
Після її смерті спадкоємець за законом донька ОСОБА_3 прийняла спадщину на житловий будинок з подвір, яними будівлями, розташованими на земельній ділянці АДРЕСА_1.
На цій земельній ділянці нею самовільно побудовано житловий будинок під літерою « А « та сіни (тамбур) під літерою «а«.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла. Позивачка є спадкоємицею за заповітом.
Однак нотаріальна контора відмовила їй у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на будівництво відсутні.
Позивачка в своїй заяві просить суд визнати за нею право власності на вищевказане самочинне будівництво.
В судовому засіданні позивачка позов підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи сповіщався належним чином, про причини не явки суду не повідомив. В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може подати позов про визнання за ним права власності в разі втрати документа, який засвідчує його право власності.
Статтею 376 ГК України передбачено, що власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на побудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням; ст. 376 п. 5 ЦК України, на вимогу власника, суд може визнати за ним право
2
власності на нерухоме майно, яке самочинно побудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Згідно рішення Павлоградської міської ради від 13.02.2008 року за № 146 затверджено акт закінчення будівництва та введення в експлуатацію вказаного самовільно -побудованого житлового будинку.
Права інших осіб не порушено.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 10, 60, 212 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинне будівництво: житловий будинок під літерою « А « та сіни (тамбур ) під літерою « а «, яке розташоване на земельній ділянці АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано в Павлоградський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.