ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.01.2007 Справа № 02-10/471
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Прудніков В.В. –доповідач,
суддів: Герасименко І.М., Ясир Л.О.
Секретар судового засідання Кадникова О.В.
Представники сторін в судове засідання не з"явились, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м.Кіровоград
на ухвалу господарського суду Кіровоградської області від 13.12.06 у справі №02-10/471
за позовом Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м.Кіровоград
до закритого акціонерного товариства"Ульяновський молочний завод", м.Ульяновка
про стягнення штрафу та пені за порушення законодавства про захист економічної конкуренції в сумі 964грн. 75 коп.
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою господарського суду Кіровоградської області від 13.12.2006 року по справі № 02-10/471 (суддя Таран С.В.) залишено без руху на підставі статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м.Кіровоград про стягнення з закритого акціонерного товариства"Ульяновський молочний завод", м.Ульяновка 964 грн. 75 коп. штрафу за порушення законодавства про захист економічної конкуренції .
Кіровоградське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оскаржує зазначену ухвалу суду, просить її скасувати посилаючись на порушення судом при її прийнятті норм матеріального та процесуального права. Зокрема заявник скарги посилається на те, що згідно ч.2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Згідно зі статтями 56,60 Закону України ”Про захист економічної конкуренції” даний спір підлягає розгляду відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України.
Закрите акціонерне товариство” Ульяновський молочний завод" відзив на апеляційну скаргу не надало.
Сторони по справі явку представників у судове засідання не забезпечили, про час та місце розгляду скарги були належним чином повідомлені. Неявка представників сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду скарги оскільки в матеріалах справи достатньо документів для її розгляду по суті.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Кіровоградське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України м.Кіровоград звернулось до господарського суду з позовом про стягнення з закритого акціонерного товариства"Ульяновський молочний завод", м.Ульяновка 964 грн. 75 коп. штрафу за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. В позовній заяві позивач посилався на норми Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалою від 13.12.06р. господарським судом на підставі статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява залишена без руху.
Відповідно до статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарському суду підвідомчі, у тому числі, справи за заявами органів Антимонопольного комітету України з питань віднесених законодавчими актами до їх компетенції.
Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до статті 56 Закону України” Про захист економічної конкуренції” рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України є обов'язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу. За кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Нарахування пені припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу. Нарахування пені зупиняється на час розгляду чи перегляду господарським судом: справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу; відповідного рішення (постанови) господарського суду.
Статтею 60 Закону України” Про захист економічної конкуренції” встановлено, що рішення органів Антимонопольного Комітету України оскаржуються до господарського суду.
Виходячи зі змісту вказаних вище норм законодавства України необхідно визнати, що даний спір слід розглядати відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України. Господарським судом Кіровоградської області помилково було застосовано норми Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи вищевикладені обставини, ухвала Господарського суду Кіровоградської області від 13.12.06р. підлягає скасуванню, а апеляційна скарга Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м.Кіровоград задоволенню.
Керуючись ст. ст. 99,101,103,104,106 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Кіровоград - задовольнити.
Ухвалу господарського суду Кіровоградської області від 13.12.06р. у справі № 02-10/471 - скасувати.
Справу передати на розгляд місцевого господарського суду Кіровоградської області відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддя В.В.Прудніков
Суддя І.М.Герасименко
Суддя Л.О.Ясир