Справа № 2-349/2009 рік
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
30 березня 2009 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
в складі : головуючого – судді Россолова В.В.
при секретарі Рогальській Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Змієві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, треті особи Комсомольська селищна рада Зміївського району Харківської області, Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Зміївського РВ ГУ МВС України в Харківській області,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 14 січня 2009 року звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання її такою, що втратила право користування житловим приміщенням, посилаючись на те, що відповідач у квартирі АДРЕСА_1 не проживає понад сім років, не приймає участі у сплаті комунальних послуг, не є власником або співвласником даної квартири. Крім того остання відмовляється у добровільному порядку зніматися з реєстрації у вказаному житловому приміщенні, хоча має власне житло. Позивач вважає, що відповідач втратила право користування зазначеним житловим приміщенням, з цих підстав просила задовольнити позовні вимоги.
Позивач ОСОБА_1 наполягала на задоволенні позовних вимог, просила розглянути справу за її відсутності та постановити заочне рішення, про що надала відповідну заяву.
Відповідач ОСОБА_2 належним чином повідомлена про час, дату та місце розгляду справи, до суду не з’явилася, про причини неявки суд не повідомила, заперечень проти позову не надала, а тому суд, зі згоди позивача, ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Від третьої особи Комсомольської селищної ради Зміївського району Харківської області до канцелярії суду надійшла заява про розгляд справи без участі представника селищної ради.
Від начальника СГІРФО Зміївського РВ ГУ МВС України в Харківській області ОСОБА_3, на адресу суду надійшов лист з проханням розглянути справу без участі їх представника, в якому вказано, що заперечень щодо визнання ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщення, розташованим за адресою АДРЕСА_2 не мають.
Оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку:
Спірною є ізольована квартира № 41, розташована в будинку № 36 по вул. Лермонтова в сел. Комсомольському, Зміївського району, Харківської області, право на зайняття якої на підставі ордеру на службове житлове приміщення №02041, виданого на підставі рішення районного виконавчого комітету народних депутатів № 432 від 17 жовтня 1989 року має позивач ОСОБА_1 та члени її сім’ї – ОСОБА_4 та ОСОБА_5
Судом встановлено, що підтверджується довідкою за № 600 від 25 грудня 2008 року виданою ОСББ «Наш дім», за підписом голови правління ОСОБА_6, що у вказаному вище
2
житловому приміщенні зареєстровані: ОСОБА_1 – позивач у справі, ОСОБА_4 –син, ОСОБА_2 – невістка, ОСОБА_7 – онук / а.с. 9/.
З акту депутата Комсомольської селищної ради Зміївського району Харківської області ОСОБА_6, складеного 24 грудня 2008 року у присутності свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9 вбачається, що з 2000 року у квартирі АДРЕСА_3 ОСОБА_2 не проживає, за вказаною адресою її речі відсутні /а.с. 10/.
Крім того, довідкою за № 69 від 24 грудня 2008 року, що видано ОСББ, за місцем розташування житлового приміщення підтверджуються посилання позивачки на те, що ОСОБА_2 з квітня 2008 року та на даний час проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, б. 13, кв. 108 / а.с. 11/.
Відповідно до ст. 71 Житлового Кодексу України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно ст. 72 Житлового Кодексу України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.
Отже, факту домовленості між сторонами про користування житловим приміщенням, чи факту вчинення перешкод ОСОБА_10 у користуванні квартирою з боку позивача або законних підстав для зберігання за відповідачем права на житло, наймачем якого є ОСОБА_1 не встановлено.
Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_2 відсутня за місцем реєстрації понад шість місяців, що в повному обсязі підтверджується зібраними у справі доказами, добровільно зніматися з реєстрації в кварті № 41, будинку № 36 по вул. Лермонтова в сел. Комсомольське Зміївського району Харківської області вона не бажає, що порушує права позивача, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 71, 72, 163 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212, 214, 215, 218, 224-226 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_4.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження позивачем, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте Зміївським районним судом Харківської області за письмовою заявою відповідача.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Головуючий:
- Номер: 2-во/376/34/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-349/2009
- Суд: Сквирський районний суд Київської області
- Суддя: Россолов В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.06.2016
- Дата етапу: 21.06.2016
- Номер: 6/172/45/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-349/2009
- Суд: Васильківський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Россолов В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.10.2019
- Дата етапу: 13.11.2019