ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
15.06.06 № 27/321/06-АП
суддя Дроздова С.С.
За адміністративним позовом: Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Токмак
До : Токмацької міської ради, м. Токмак Запорізької області
Третя особа на стороні відповідача. яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ПП ОСОБА_2 м. Токмак
Третя особа на стороні відповідача. яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -ПП ОСОБА_3
Про визнання недійсним договору оренди землі від НОМЕР_1
Суддя Дроздова С.С.
Секретар судового засідання Громова У.І.
У засіданні приймали участь представники сторін:
від позивача: ОСОБА_4, дов. № б/н від 14.06.06р.; ОСОБА_5, дов. № б/н від 03.02.05р.
від відповідача: Чеботарьова Я.В., дов. № 26 від 11.04.06р.; Курдюм О.О., дов. № 1 від 24.05.06р.
від 3-ої особи: ОСОБА_2; ОСОБА_3
01 червня 2006 року до господарського суду звернувся приватний підприємець ОСОБА_1, м. Токмак до Токмацької міської Ради, м. Токмак про визнання недійсним договору оренди від НОМЕР_1.
На підставі статті 53 ч.2 КАС України -за письмовим клопотанням позивача, до участі у справі було залучено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору -Приватних підприємців ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Ухвалою господарського суду від 05.06.2006 р. відкрито провадження у адміністративній справі № 27/321/06-АП, призначене попереднє судове засідання на 15.06.2006 р., витребувані документи та докази необхідні для розгляду справи.
З матеріалів справи судом встановлено, та підтверджено поясненнями представника позивача, що договір оренди земельної ділянки від НОМЕР_1 від 10 березня 2006 року № НОМЕР_2, укладений між Токмацькою міською радою та ПП ОСОБА_3 та ПП ОСОБА_2 не відповідає нормам діючого законодавства та його необхідно визнати недійсним у судовому порядку.
Позивач вважає, що вказаний договір оренди порушив надане позивачу на підставі статті 33 Закону України “Про оренду землі” право на поновлення оренди земельної ділянки від НОМЕР_3 та вимоги пункту 12 рішення Токмацької міської ради від НОМЕР_4.
Відповідач проти позову заперечив. У письмових запереченнях зазначив наступне: позивач керується ст.17 КАС України, ця стаття передбачає вичерпний перелік спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів, тобто: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів.
Ст.626 ЦК України визначає, що договір -це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Згідно Закону України “Про оренду землі” від 06.10.1998р. договір оренди землі -це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Тобто, договір це не нормативно-правовий акт, а правова форма узгодження волі двох або декількох сторін спрямованих на досягнення певного правового результату.
Відповідач просить передати адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду ( Токмацького районного суду) у зв'язку із тим, що після відкриття провадження у справі виявилось, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності та територіальної відсутності.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватні підприємці: ОСОБА_3 та ОСОБА_2 заперечили проти адміністративного позову, про що свідчать письмові заперечення.
У відповідності до п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАСУ до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи , підвідомчі господарським судам відповідно до Господарсько-процесуального кодексу України вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
У відповідності до ст. 1,2, 12 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Відповідно до статті 12 Господарського процесуального кодексу України, справи, підвідомчі господарським судам -справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів та з інших підстав. У даному випадку, між сторонами договірні відносини.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що справа не підлягає розгляду господарським судом в порядку адміністративного судочинства відповідно до п.6 Прикінцевих та Перехідних положень КАС України.
Разом з цим , суд роз'яснює позивачу , що згідно зі статтею 12 ГПК України даний позов підвідомчий місцевому господарському суду в порядку господарського провадження.
Суд вважає за необхідне в порядку передбаченому ч. 3 ст. 89 КАС України видати позивачу довідку на повернення з державного бюджету України судового збору в сумі 3,40 грн., сплаченого відповідно до пл.. квитанції № НОМЕР_5.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст.157, ст. 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у адміністративній справі.
Видати Приватному підприємцю ОСОБА_1, м. Токмак довідку на повернення з державного бюджету України судового збору в сумі 85,00 грн.
Суддя Дроздова С.С.
Згід
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.