Справа № 1-129/2008p.
ВИРОК
Іменем України
4 червня 2008 року м. Черкаси
Черкаський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Смоляра О.А.
при секретарі Пластун М.Є.
з участю прокурора Куліш А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4, не судимого у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.164 КК України,
Встановив
ОСОБА_1, достовірно знаючи, що згідно рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси та виконавчого листа 2-3070 від 17.09.2003 року зобов'язаний сплачувати аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 на користь ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, проте з 31.07.2003 року, злісно ухиляється від їх сплати, в результаті чого станом на 07.05. 2008 року має заборгованість по сплаті аліментів на суму 8207 гривень 28 коп.
Допитаний на досудовому слідстві та судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в пред'явленому йому обвинуваченні визнав повністю і показав, що дійсно зобов'язаний сплачувати аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, але аліменти не сплачував, так як у нього було складне матеріальне становище.
ОСОБА_1 повністю визнав себе винним в ухиленні від сплати аліментів і його вина у вчиненні злочину доведена у відповідності до ч. 3 ст. 299 КК України, а тому його дії суд кваліфікує за ч. 1 ст. 164 КК України - злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів).
При призначенні покарання підсудному суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного ним злочину, та особу підсудного, який за місцем проживання характеризується посередньо.
Як обставину, що пом'якшує покарання підсудного, суд враховує його щире каяття, а також те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, суд не вбачає.
Враховуючи суспільну небезпечність скоєного підсудним злочину, суд вважає необхідним призначити йому покарання у вигляді обмеження волі, проте враховуючи, що підсудний вперше засуджується до такого покарання, суд вважає можливим його виправлення без реального відбування призначеного покарання і вважає можливим на підставі ст.75 КК України звільнити підсудного від відбування призначеного покарання з випробуванням.
Цивільний позов у справі не заявлявся, речові докази відсутні.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України ,- суд
Засудив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України та призначити йому покарання - ДВА роки обмеження волі
На підставі ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком ОДИН рік.
На підставі ст.76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_1 протягом іспитового строку повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи та періодично з'являтися для реєстрації в орган кримінально-виконавчої системи за місцем проживання.
Міру запобіжного заходу засудженому до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд.
На вирок можуть бути подані апеляції учасниками процесу до судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Черкаської області на протязі 15 діб з моменту проголошення.