№ 1-60
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2008 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого - судді підполковника юстиції ДЯЧУКА С. І., при секретарі Бобильовій А.В., за участю державного обвинувача - військового прокурора Київського гарнізону полковника юстиції Лисого М. І., підсудного - ОСОБА_1., його захисника - адвоката ОСОБА_2, у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця військової частини 2260
прапорщика ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Березна Менського району Чернігівської області, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, неодруженого, не судимого, начальника військового наряду, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, - у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України Судовим слідством військовий місцевий суд
ВСТАНОВИВ:
Протягом січня - лютого 2008 року ОСОБА_1, будучи службовою особою, умисно з метою отримання хабара створив з використанням свого службового становища начальника військового наряду на території посольства Латвії умови, за яких громадянин ОСОБА_3, котрий здійснював страхову діяльність, був вимушений дати хабар з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх законних інтересів, а саме ОСОБА_1 перешкоджав паркуванню автомобіля ОСОБА_3 біля посольства, доступу останнього до посольства для спілкування з особами, які отримують візи. 5 березня 2008 року близько 11 годин ОСОБА_1 отримав від ОСОБА_3 за неперешкоджання його професійній діяльності хабар в розмірі 1 300 грн., після чого був затриманий працівниками СБУ.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у викладеному вище обвинуваченні визнав повністю, щиро покаявся і дав показання, які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам отримання хабара, пояснивши, що з метою покращення свого матеріального становища у зв'язку з навчанням у вищому навчальному закладі запропонував ОСОБА_3 за неперешкоджання його страховій діяльності сплачувати кошти. Оскільки ОСОБА_3 з початку проігнорував таку пропозицію, він з використанням свого службового становища створював штучні перешкоди для страхової діяльності ОСОБА_3. Як результат, той 5 березня 2008 року передав йому, ОСОБА_1, хабар в сумі 1 300 грн. Після отримання вказаної суми його, ОСОБА_1, було затримано працівниками СБУ, яким він відразу щиро покаявся у вчиненому.
Крім особистих показань вина підсудного ОСОБА_1 у одержанні хабара, поєднаному з вимаганням, підтверджується зібраними по справі іншими доказами стосовно всіх фактичних обставин справи, і ці фактичні обставини справи підсудний та інші учасники процесу не оспорюють і підтримують в повному обсязі.
Враховуючи те, що підсудний та інші учасники процесу не оспорюють всі фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд провів судове слідство у справі із застосуванням правил ч.3 ст. 299 КПК України.
Таким чином, дії ОСОБА_1, який, будучи службовою особою, одержав хабара у вигляді 1 300 грн. за виконання в інтересах того, хто дав хабара, дій з використанням свого службового становища начальника військового наряду на території посольства Латвії в Україні, поєднаного з вимаганням хабара, суд кваліфікує за ч. 2 ст. 368 КК України.
При призначенні покарання, підсудному суд визнає обставинами, що пом'якшують його покарання та істотно знижують ступень тяжкості вчиненого злочину те, що він щиро розкаявся у вчиненому, дав негативну оцінку своїм протиправним діям, які певною мірою були обумовлені провокуючою поведінкою іншої особи, про що стверджувально свідчать наявні в справі дані
№ 1-60
листування посольства Латвії з керівництвом військової частини 2260 щодо компрометуючої
діяльності окремих страхових агентів, а також і те, що розмір хабара є незначним.
Беручи до уваги вказані обставини, а також враховуючи особу винного, який по військовій службі характеризується виключно позитивно, має намір утворити сім'ю і очікує народжіння дитини, суд знаходить можливим застосувати до підсудного ст. ст. 69 та 60 КК України і перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного санкції ч. 2 ст. 368 КК України, а також із застосуванням ст. 69 КК України не призначати йому додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, оскільки саме даний вид покарання, на думку суду, у даному конкретному випадку, є справедливим, а також необхідним і достатнім для його виправлення.
Разом з тим, оскільки вчиненням тяжкого злочину у сфері службової діяльності ОСОБА_1 дискредитував військове звання, суд, керуючись правилами ст. 54 КК України, вважає за необхідне позбавити його військового звання «прапорщик».
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 299, 323, 324, 328, 330 КПК України, військовий суд
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України, за якою із застосуванням ст. ст. 69 та 60 КК України призначити йому покарання у виді арешту строком на чотири місяці з утриманням на гауптвахті, без конфіскації майна, з позбавленням права обіймати посади в державних органах, пов'язані із здійсненням правоохоронної функції, строком на один рік та з позбавленням на підставі ст. 54 КК України військового звання „прапорщик".
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_1. рахувати з 5 березня 2008 року, тобто з дня його затримання та тримання під вартою у зв'язку з даною справою.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 - тримання під вартою - залишити без зміни, замінивши місце його утримання з Київського слідчого ізолятора № 13 Державного департаменту України з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області на гауптвахту Центрального управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України по місту Києву та Київській області, на якій утримувати ОСОБА_1. до 5 липня 2008 року.
Після набрання вироком законної сили речові докази по справі: - гроші в сумі 1 300 грн., перераховані на аркушах справи 128-130 і які зберігають у 19 фінансоввому відділі МО України - передати належному володільцу громадянину ОСОБА_3, 1970 року народження (паспорт НОМЕР_1); - речові докази, перераховані на аркушах справи 191 та 262 - зберігати при матеріалах справи; - змиви з долонь ОСОБА_1., зразок ватного тампону, яким робилися змиви з рук ОСОБА_1., зразки спеціальної хімічної речовини „Люмінор 496 Т", які знаходяться на зберіганні в кімнаті речових доказів військової прокуратури Київського гарнізону - знищити; - куртку ОСОБА_1., яка знаходяться на зберіганні в кімнаті речових доказів військової прокуратури Київського гарнізону - передати належному володільцю - засудженому ОСОБА_1.
Вирок може бути оскаржений і на нього може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим - протягом того ж строку з моменту вручення йому копію вироку.
- Номер: 1/2407/21/12
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-60
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: ДЯЧУК С.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.03.2011
- Дата етапу: 04.04.2011