Судове рішення #4390515

                                        Копія

Справа №2-63/2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2009 року                             Чернівецький районний суд

Вінницької області

в складі: головуючого судді Цимбалюк Л.П.

при секретарі Костельній Л.Й.

з участю прокурора Поліщука О.В.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Чернівці цивільну справу за позовом прокурора Чернівецького району в інтересах держави –Пенсійного фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі до ОСОБА_1 про визнання недійсним запису про трудову діяльність, -

встановив:

У лютому 2009 року до Чернівецького районного суду звернувся прокурор Чернівецького району в інтересах держави –Пенсійного фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі із зазначеним позовом.

При проведенні попереднього судового засідання позивач свої вимоги підтримує на умовах, викладених в позовній заяві,  просить їх задоволити.

Представник заінтересованої особи - Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі ОСОБА_2 при проведенні попереднього судового засідання не заперечує проти задоволення позовних вимог, заявлених прокурором.

Відповідачка при проведенні попереднього судового засідання позовні вимоги визнає в повному обсязі і не заперечує проти їх задоволення.

Відповідно до ч.4 ст.130, ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову в попередньому судовому засіданні.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі, ґрунтуючись на наступних підставах.

Встановлено, що вироком Чернівецького районного суду від 17.10.2008 року ОСОБА_3 визнано винною у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст., ст.27 ч.5 - 190 ч.2, 366 ч.1 КК України;  ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні злочинів, передбачених ст.190 ч.1, ст.358 ч.3 КК України /а. с. 2/.

Так, у вересні 2007 року ОСОБА_1, бажаючи незаконного отримання державних коштів у вигляді допомоги по безробіттю, звернулася до головного бухгалтера ПВКП „Поділля” ОСОБА_3 з проханням зробити в трудовій книжці, виписаній 02.09.1981 року на її ім*я, за відомо неправдивий запис про роботу в ПВКП „Поділля”.

Головний бухгалтер ПВКП „Поділля” ОСОБА_3, перевищуючи свої службові повноваження, виконала дії, що явно виходять за межі наданих їй повноважень, так як не мала права на прийом та звільнення з роботи працівників ПВКП „Поділля”, діючи як посібник у вчиненні шахрайських дій ОСОБА_1, на користь останньої, знаючи, що ОСОБА_1 в ПВКП „Поділля” не працювала жодного дня, внесла до трудової книжки серії БТ-І №4712727 на ім*я останньої за відомо неправдиві відомості про прийняття останньої на роботу у ПВКП „Поділля” на посаду охоронця з 17.09.2007 року та про звільнення останньої 01.10.2007 року за згодою сторін, після чого завірила вказані завідомо неправдиві записи круглою печаткою підприємства та передала для підпису директору ПВКП „Поділля” ОСОБА_4 Останній, добросовісно помиляючись в правдивості наявних в трудовій книжці ОСОБА_1 записів, підписав їх  та повернув головному бухгалтеру ПВКП ОСОБА_3

Вказану трудову книжку із  завідомо  неправдивими відомостями ОСОБА_3, знаючи про намір ОСОБА_1 використати її з метою незаконного заволодіння державними коштами, видала ОСОБА_1

ОСОБА_3 визнала факт службового підроблення, вчиненого з метою сприяння ОСОБА_1 у вчиненні злочинних дій.

Таким чином, внаслідок вказаних злочинних дій до трудової книжки ОСОБА_1 внесено запис про її трудову діяльність охоронцем ПВКП „Поділля” з 17.09.2007 року по 01.10.2007 року.

            Такого роду запис порушує вимоги статті 48 КЗпП України за умови залишення його в силі, призводить до збільшення трудового стажу ОСОБА_1 і внаслідок цього в подальшому призведе до додаткових виплат із Пенсійного фонду України

            Крім цього, підприємство /приватної форми власності/, що внесло неправдивий запис до зазначеної трудової книжки на даний час ліквідоване, правонаступник та вищестояща організація у нього відсутні, а тому відповідно до п.2.6 – 2.9 Інструкції про порядок ведення трудових книжок відповідний запис має бути зроблений власником або уповноваженим ним органом, якщо підприємство, що зробило неправильний запис, ліквідовано, то відповідний запис проводиться правонаступником та завіряється печаткою, а у випадку його відсутності – вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а у випадку і його відсутності  - обласним архівом.

            На підставі ст.48 КЗпП України, керуючись ст., ст.10, 11, 60, 130 ч.4. 174 ч.4, 213, 214, 215  ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов задоволити повністю.

Визнати недійсними записи в трудовій книжці серії БТ-І №4712727  на ім*я ОСОБА_1 про прийняття останньої на роботу у ПВКП „Поділля” на посаду охоронця від 17.09.2007 року та про звільнення останньої 01.10.2007 року з даної посади за згодою сторін.

Зобов*язати Вінницький обласний архів внести до зазначеної трудової книжки відомості про визнання вказаних записів недійсними.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Вінницької області протягом двадцяти днів з часу подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає чинності через десять днів після його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але неподання у двадцятиденний строк апеляційної скарги, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.

 «З оригіналом  вірно»

Голова Чернівецького районного суду

Вінницької області                                     ОСОБА_5

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація