справа 2 – 40 / 09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2009 року
Корецький районний суд Рівненської області
в особі головуючої судді: Павловського В.К.
при секретарі: Герус Т.З.
провівши в залі суду в м.Корець попередній розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,
в с т а н о в и в:
У поданій до суду заяві позивач просить стягнути з відповідача аліменти на утримання їх неповнолітніх дітей: доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі по 250 грн. 00 коп.щомісячно на кожну дитину.
В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що відповідач покинув сім'ю, не цікавиться вихованням дітей та не надає матеріальної допомоги на їх утримання.
В попереднє судове засідання сторони не з'явилися, хоча про місце та час його проведення повідомлялися заздалегідь та належним чином, клопотань від них про відкладення справи не надходило. У поданих до суду заявах сторони просять справу слухати у їх відсутність, позивач позов підтримує частково у розмірі по 210 грн. 00 коп. на кожну дитину щомісячно, відповідач змінені позовні вимоги визнає. Така сукупність обставин, на думку суду, не є перешкодою для проведення попереднього судового засідання, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів про правовідносини сторін і немає необхідності заслуховувати їх особисті пояснення з приводу спору, при цьому з’ясування обставин справи проводиться на підставі доказів, про подання яких було заявлено до і під час попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.1 ст.130 ЦПК України попереднє судове засідання проводиться з метою з’ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду або забезпечення правильного та швидкого вирішення справи. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу.
Суд зважає на позицію сторін, які не заперечують проти ухвалення судового рішення при попередньому розгляді справи та вважає, що в матеріалах справи є достатньо доказів, які дають можливість винести судове рішення при попередньому розгляді справи.
Відповідачу судом роз'яснені наслідки визнання позову.
На думку суду, визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Таким чином, є достатні підстави для прийняття визнання відповідачем позову.
Позов до суду був пред’явлений 18 грудня 2008 року, таким чином з вказаної дати відповідно до ч.1 ст.191 СК України повинні стягуватися аліменти.
Згідно п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
При постановленні рішення у зв'язку із задоволенням позову з відповідача підлягає до стягнення судовий збір в прибуток держави та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ згідно положень ч.3 ст.88 ЦПК України в розмірі відповідно 51 грн. 00 коп. та 7 грн. 50 коп., оскільки позивач звільнена від сплати судових витрат.
На підставі наведеного, ст.ст.180, 182, 184, ч.1 ст.191 СК України, керуючись ст.ст.57, 59, 88, ч.ч.1, 4 ст.130, ст.ст.174, 213-215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого в с.Немовичі Сарненського району Рівненської області по АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання їх неповнолітніх дітей: доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 14.02.2002 р.н в розмірі по 210 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи з 18 грудня 2008 року і до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в прибуток держави судовий збір у розмірі 51 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 7 грн. 50 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ.
Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Корецький районний суд з поданням в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в 20-денний строк апеляційної скарги після подачі цієї заяви.
Рішення може бути також оскаржене і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження у 10-денний строк рішення набуває законної сили після закінчення цього строку.
Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але не подано в подальшому апеляційну скаргу в 20-денний строк, то рішення набирає законну силу.
Суддя: