Справа №2-1585/08
РІШЕННЯ
Іменем України
02 червня 2008 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі головуючого-судді Бондаренко Ю.О.
при секретарі Мочарко М.М.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Мукачево цивільну справу за позовом представника позивача ОСОБА_1 до Мукачівської районної державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
встановив:
Представник позивача ОСОБА_1 звернулася до Мукачівського міськрайонного суду з позовом до Мукачівської районної державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позов мотивований тим, що 19 липня 2002 року помер позивача батько ОСОБА_2. За заповітом все майно батько заповідав своїй дочці ОСОБА_3. Після смерті відкрилася спадщина на належне йому на праві приватної власності домоволодіння, що розташоване в с. Верхня Визниця, вул. Червоноармійська, буд. 44 Мукачівського району. Строк для прийняття спадщини пропущено з поважної причини, оскільки вона є юридично необізнана і не знала про необхідність подання заяви про прийняття спадщини в установлений законом строк.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги з мотивів викладених в заяві і просила суд позов задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надіславши суду письмову заяву в якій просить розглянути справу у його відсутності та вирішення позовних вимог залишив на розсуд суду.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи суд приходить до переконання, що позов слід задоволити виходячи з наступного.
Відповідно до заповіту від 07.11.1997 року посвідчений секретарем В.Визницької сільської ради Мукачівського району, зареєстрований номер 75, ОСОБА_2 все своє майно, де б воно не було, і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що йому належить на день смерті і на що він за законом має право заповідав ОСОБА_3, (ах. 8). Згідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно, серії САВ №100672 від 07.12.2007 року, видане виконавчим комітетом. Верхньовизницької сільської ради та витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії ССЕ 752455 від 07.12.2007 року, виданого ТзОВ Мукачівським МБТІ та ЕО, домоволодіння за адресою: с. Верхня Визниця, вул. Червоноармійська, буд.44 Мукачівського району Закарпатської області, на праві приватної власності належить ОСОБА_2, ( а. с. 12-13). Відповідно до свідоцтва про смерть серії І-НО №668276 від 19.07.2002 року, ОСОБА_2 помер 18.07.2002 року, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за №34, (а .с. 10). Строк для прийняття спадщини закінчився 18.01.2003 року. З пояснень представника позивача слідує, що позивач протягом шести місяців не звернулась в нотаріальну контору для прийняття спадщини тому, що вона юридично необізнана та не знала про необхідність подання заяви про прийняття спадщини у встановлений законом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270, ч.3 ст. 1272 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Беручи до уваги викладене суд приходить до переконання, що пропущений строк для прийняття спадщини позивачем ОСОБА_3 є з поважних причин.
Правовідносини між сторонами регулюються Цивільним кодексом України.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 15, 57, 58, 60, 212-215 ЦПК України, ч.1 ст.1270, ч.3 ст.1272 ЦК України, -
рішив:
Позов задоволити.
Визнати поважною причиною пропуск строку прийняття спадщини та визначити ОСОБА_3 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за померлим ОСОБА_2 в три місяці.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.