ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«27» лютого 2009 року справа № 2-а-2207/09/2270/4
Хмельницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Ковальчук О. К. при секретарі Заблоцькому О. В.
за участю:
прокурора - Арещенкова А. С- помічник прокурора
представника позивача за довіреністю - Савченка В. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов заступника прокурора міста Хмельницького в інтересах держави в особі державного органу -територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях в сумі 170 грн., -
ВСТАНОВИВ:
заступник прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі державного органу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях в сумі 170 грн., посилаючись на те, що за результатами проведеної перевірки, на відповідача накладено штрафні санкції за виявлені порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» в вище зазначеному розмірі.
Представник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області заявлені вимоги підтримав в повному обсязі та просить стягнути вказану суму з підстав викладених у позові.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на адміністративний позов не подав, про день, час, місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити в повному обсязі на підставі наведеного нижче.
Статтею ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (далі - Закону) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
За змістом ст. 30 згаданого Закону автомобільний перевізник, який здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов'язаний зокрема забезпечувати дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до ст. 37 Закону, пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.
2
Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Згідно ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема за безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідно до п. 4 Положення «Про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті» (затверд. Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 p. N 1190), п. 4, п. 5, п. 6 Положення «Про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» (затв.наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 16 травня 2005 p. N 207) державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів здійснює Головавтотрансінспекція та її територіальні органи в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.
Судом встановлено, що перевіркою дотримання законодавства про автомобільний транспорт виявлено факт порушення, а саме : безпідставна відмова від пільгового перевезення пасажира, що підтверджується актом перевірки. На основі даного акту 18. 08. 2008 року винесено постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 170 грн.
Постанова відповідачем не оскаржена. Разом з тим, відповідач зазначену суму добровільно не сплатив, а тому штраф підлягає примусовому стягненню.
Статтею 21 Конституції України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Частиною 1 ст. 257 КАС передбачено, що у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначні у самому рішенні.
Разом з тим, відповідач має право оскаржити постанову про застосування щодо нього штрафу. У випадку скасування постанови територіального управління Головавтотрансінспекції про накладення штрафу відповідач має право звернутись до адміністративного суду з заявою по перегляд постанови за ново виявленими обставинами в порядку ст. 245 КАС України.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 160, 162 - 163 КАС України, Законом України «Про автомобільний транспорт», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (ід. номер НОМЕР_1) на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області фінансові санкції в розмірі 170 (сто сімдесят) грн.
3
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд.