Справа № 6-437\08
УХВАЛА
„20" лютого 2009 року Ленінський районний суд м. Луганська в складі:
головуючого: судді Луганського В.І. при секретарі: Бірюкової О.О.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську заяву управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Луганській області про розстрочення виконання рішення суду в справі за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Луганській області про стягнення компенсації за формене обмундирування, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Ленінського районного суду М. Луганська від 30 жовтня 2005 року позовні вимоги ОСОБА_1 до УМВС України в Луганській області про стягнення заборгованості по грошовій компенсації за формене обмундирування задоволені в повному обсязі. Суд стягнув з управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Луганській області на користь ОСОБА_1 заборгованість по грошовій компенсації за невидане формене обмундирування в сумі 913, 57 грн. та на користь держави стягнуто держмито в розмірі 51, 00 грн.
02.09.2008 року управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Луганській області звернулось до суду з заявою про розстрочення виконання рішення суду , в якій просить суд розстрочити виконання рішення суду за позовом ОСОБА_3 до УМВС України в Луганській області, посилаючись на те, що відповідно до закону України «Про Державний бюджет» встановлено, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників (військовослужбовців) та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату грошове утримання) включаючи видатки на премії та інші види заохочень лише в межах фонду заробітної плати (грошового утримання) затверджених для бюджетних установ у кошторисах. Крім того, посилається на те, що виплату грошової компенсації можливо здійснити лише за рахунок надходження коштів спеціального фонду Державного бюджету, зазначені надходження вкрай обмежені і згідно з вимогами МВС України від 27.03. 2008 року УМВСУ зобов'язано забезпечити спрямування 50% зазначених надходжень бюджету на погашення заборгованості з виплати грошової допомоги при звільненні з органів внутрішніх справ.
В судовому засіданні представник УМВС України в Луганській області підтримав заяву, посилаючись на обставини викладені в заяві.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що підстав для розстрочення виконання рішення не має, рішення суду не виконується з 2005 року.
Представник підрозділу примусового виконання рішень головного управління юстиції в Луганській області до судового засідання не з*явився, своїх письмових пояснень або заперечень суду не надав.
Заслухавши осіб, які приймають участь у справі, перевіривши матеріали справи, оцінив зібрані докази в сукупності, суд приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають
право звернутись до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Згідно з вимогами статті 373 ЦПК за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення ( хвороба боржника, або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання рішення.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Ленінського районного суду м. Луганська від 30 жовтня 2005 року з управління МВСУ в Луганській області на користь ОСОБА_1 стягнуто заборгованість по грошовій компенсації за не видане формене обмундирування в сумі 913, 57 грн. Вказане рішення суду набрало чинності та знаходиться на стадії виконання.
Представник УМВСУ в Луганській області посилається на те, що недостатнє фінансування середній рівень забезпеченості особового складу УМВСУ в Луганській області речовим майном складає 20% від норм належності, не передбачено фінансування на виплату грошової компенсації за не отримане обмундирування при звільненні. При цьому не конкретизував строки та в яких частинах розстрочити виконання рішення, та не дав суду доказів чому саме зазначене рішення суду не може бути виконано з 2005 року.
Законом встановлено критерій визначення підстав для розстрочки -обставини, які утруднюють виконання судового рішення. Відповідно до п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12. 2003 року №14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» при вирішенні заяв про відстрочку виконання рішення задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що з матеріалів справи не вбачається, що є підстави вважати, що заява обґрунтована, оскільки посилання заявника на неможливість виконання зазначеного рішення у зв'язку з недостатнім фінансуванням не є переконливим і не може розцінюватись як виняткова обставина.
Керуючись ст. 33 Закону України „Про виконавче провадження", статтями 373 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні заяви управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Луганській області про розстрочення виконання рішення суду за позовом ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по грошовій компенсації за не видане формене обмундирування.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області через Ленінський районний суд м. Луганська шляхом подачі у п'ятиденний строк після оголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.