Справа №2 "о"-175/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ.
11 березня 2009 року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:
головуючого судді СУРНІНОЇ Л.О.,
при секретарі ЄСАУЛЕНКО Н.О.,
з участю народних засідателів САВКІНОЇ Г.В., АНІСЬКІНОЇ Н.В.,
прокурора БУДАГ*ЯНЦ Ю.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за заявою лікаря-психіатра завідуючого відділенням №2 Луганської обласної клінічної психоневрологічної лікарні ОСОБА_1 про госпіталізацію ОСОБА_2 у психіатричний заклад у примусовому порядку на підставі Закону України "Про психіатричну допомогу", -
ВСТАНОВИВ:
Лікар-психіатр завідуючий відділенням №2 Луганської обласної клінічної психоневрологічної лікарні ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною заявою, зазначивши що 25.02.2009 р. о 16.10 год. до ЛОКПНЛ була госпіталізована ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає в м. Луганську, мі ст. Пархоменко, 5/6. Доставлена у психіатричний стаціонар бригадою швидкої допомоги у приймальне відділення ЛОКПНЛ, де була оглянута лікарем-психіатром ОСОБА_3, який після особистого огляду ОСОБА_2 зробив висновок про необхідність її госпіталізації у психіатричний стаціонар для обстеження та лікування у зв'язку із наявністю у неї тяжкого психічного розладу, який обумовлює її небезпеку для себе і оточуючих. Підставою для висновку про необхідність госпіталізації є загострення хронічного психічного захворювання у вигляді параноїдної симптоматики з агресивними тенденціями по відношенню до родичів, внаслідок чого пацієнтка є небезпечною для себе і оточуючих. 26.02.2009 року ОСОБА_2 була оглянута комісією лікарів-психіатрів ЛОКПНЛ у складі: ОСОБА_1 - завідуючого відділенням №2, ОСОБА_4 - лікаря-психіатра відділення №2, ОСОБА_5 - лікаря-психіатра відділення №2, яка підтвердила висновок про необхідність госпіталізації. Комісія дійшла висновку, що обстеження і лікування ОСОБА_2 можливі тільки в умовах стаціонару. Згода ОСОБА_2 на госпіталізацію відсутня. Просила винести рішення про подальше перебування ОСОБА_2 у психіатричному закладі.
У судовому засіданні лікар-психіатр підтримав вимоги заяви, додавши, що ОСОБА_2 у судовому засіданні не може бути присутньою у зв'язку із нервово-психічним розладом.
Прокурор не заперечував проти задоволення заяви, вважаючи її обґрунтованою.
Заслухавши лікаря-психіатра та прокурора, дослідивши матеріали справи: акт комісійного огляду ОСОБА_2 від 26.02.2009 року, згідно якому, ОСОБА_2 страждає тяжким психічним розладом і за своїм психічним станом виявляє реальну небезпеку для себе і оточуючих, не має критики до стану свого психічного здоров*я і неадекватної, агресивної поведінки по відношенню до своєї сім*ї, потребує лікування в умовах психіатричного стаціонару в примусовому порядку, суд вважає заяву лікаря-психіатра завідуючого відділенням №2 Луганської обласної клінічної
психоневрологічної лікарні ОСОБА_1 такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про психіатричну допомогу", особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановленні в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона: вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.
Як встановлено у судовому засіданні, 25.02.2009 р. о 16.10 год. до ЛОКПНЛ була госпіталізована ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає в м. Луганську, мі ст. Пархоменко, 5/6. Доставлена у психіатричний стаціонар бригадою швидкої допомоги у приймальне відділення ЛОКПНЛ, де була оглянута лікарем-психіатром ОСОБА_3, який після особистого огляду ОСОБА_2 зробив висновок про необхідність її госпіталізації у психіатричний стаціонар для обстеження та лікування у зв'язку із наявністю у неї тяжкого психічного розладу, який обумовлює її небезпеку для себе і оточуючих. Підставою для висновку про необхідність госпіталізації є загострення хронічного психічного захворювання у вигляді параноїдної симптоматики з агресивними тенденціями по відношенню до родичів, внаслідок чого пацієнтка є небезпечною для себе і оточуючих. 26.02.2009 року ОСОБА_2 була оглянута комісією лікарів-психіатрів ЛОКПНЛ у складі: ОСОБА_1 - завідуючого відділенням №2, ОСОБА_6 - лікаря-психіатра відділення №2, ОСОБА_5 - лікаря-психіатра відділення №2, яка підтвердила висновок про необхідність госпіталізації. Комісія дійшла висновку, що обстеження і лікування ОСОБА_2 можливі тільки в умовах стаціонару. Згода ОСОБА_2 на госпіталізацію відсутня.
Суд вважає, що у судовому засіданні встановлено факт, що ОСОБА_2 потребує надання їй психіатричної допомоги у примусовому порядку в умовах стаціонару, тому вимоги лікаря-психіатра завідуючого відділенням №2 Луганської обласної клінічної психоневрологічної лікарні ОСОБА_1 обґрунтовані і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60, 209, 212-215, 217, 281, 282 ЦПК України, ст. ст. 14, 16 Закону України "Про психіатричну допомогу", суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву лікаря-психіатра завідуючого відділенням №2 Луганської обласної клінічної психоневрологічної лікарні ОСОБА_1 задовольнити.
ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає в м. Луганську, мі ст. Пархоменко, 5/6, направити на примусову госпіталізацію у психіатричний стаціонар.
Рішення допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд Ленінського району м. Луганська шляхом подачі у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.