Судове рішення #4371468
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

13 травня 2008 року                                                                                            м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:

Головуючого : Міхасішина І.В.

Суддів: Щолокової О.В., Морозовського В.І.

При секретарі: Яблонській І.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_1на рішення Могилів - Подільського міськрайонного суду від 04 березня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,-

встановила:

 

ОСОБА_2. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1. про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини в розмірі 500 грн. щомісячно.

Рішенням Могилів-Подільського міськрайонного суду від 04 березня 2008 року вищезазначений позов задоволено частково. Зобов'язано стягувати з відповідача ОСОБА_1. аліменти на утримання малолітньої дитини - ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в розмірі 350 грн. щомісячно, починаючи з 06 лютого 2008 року і до досягнення дитиною повноліття.

В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_1., посилаючись на необґрунтованість рішення суду, ставить питання про його скасування і ухвалення нового, яким встановити розмір аліментів на утримання малолітнього сина в розмірі 200 грн. щомісячно, починаючи з 06 лютого 2008 року і до досягнення ним повноліття.

 

Справа №22 - 1019-2008 р.  Категорія: 48   Рішення постановлено під головуванням Єрмічової В.В.

                                                             Доповідач: Міхасішин І.В.

 

Колегія суддів, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів викладених в апеляційній скарзі, прийшла до висновку, що дану скаргу слід відхилити.

По справі встановлено, що сторони перебували в шлюбі з 24 березня 1999 року, під час якого ІНФОРМАЦІЯ_1 був народжений син - ОСОБА_3, про що свідчить актовий запис про народження від 29 січня 2001 року (а.с. 2).

26 березня 2004 року шлюб між ОСОБА_2. та ОСОБА_1. розірвано (а.с. 3).

Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції з'ясував всі необхідні обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, відповідно до вимог, закріплених у ст. 182 Сімейного Кодексу України.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно із ч. 1 ст. 184 Сімейного Кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

З матеріалів справи, а саме із довідки Могилів-Подільської ОДНІ від 03 березня 2008 року № 2617/17, вбачається, що відповідач ОСОБА_1. зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та за 2007 рік одержав дохід в розмірі 8600 грн.

Згідно з довідкою Могилів-Подільського житлово-будівельного кооперативу «Ювілейний» №70 від 06 лютого 2008 року малолітній син -ОСОБА_3. проживає разом з матір'ю ОСОБА_2.- позивачкою по справі та перебуває на її утриманні (а.с. 4).

За таких обставин, висновок суду першої інстанції про стягнення з відповідача аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 350 грн. щомісячно, є законним і обґрунтованим.

До таких висновків суд першої інстанції дійшов з додержанням норм матеріального і процесуального права і такі висновки відповідають обставинам справи.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 308, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

 

ухвалила:

 

Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1відхилити, а рішення Могилів-Подільського міськрайонного районного суду Вінницької області від 04 березня 2008 року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та з цього часу протягом двох місяців може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація