Судове рішення #4369083

                                                                                                                                     Справа 2-698/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

23.03.2009 р.                                                                                                                                   м. Саки

    Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки  Крим у складі:

головуючого судді Бондарева Р.В.

при секретарі Костюковій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Саки позов ОСОБА_1 Моміне до Геройської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно у вигляді земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Геройської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку № 25 по вул. Леніна в с. Ярке площею 0,22 га на території Сакського району. Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що її чоловік ОСОБА_2 помер 18.01.2008 р. Вона на час смерті чоловіка проживала разом з ним, спадщину прийняла та 28.08.2008 р. отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на будинок № 25 по вул. Леніна в с. Ярке Сакського району. Постановою державного нотаріуса від 03.12.2008 р. у видачі свідоцтва про право на спадщину у вигляді земельної ділянки позивачеві відмовлено, оскільки у державному акті на ОСОБА_2 у його імені ї виправлення. Враховуючи, що іншого шляху захисту своїх прав позивачка не має, просить визнати її право власності на спірну ділянку в порядку спадкування.

    В судовому засіданні представник позивачки позов підтримав.

    Представник відповідача направив до суду заяву з клопотанням розглянути справу у його відсутності, проти задоволення позову не заперечує.

    Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

    Судом встановлено, що позивачка та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі з 08.12.1957 р. Вказане підтверджується свідоцтвом про шлюб.

    Згідно зі свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 помер 18.01.2008 р.

    Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 28.08.2008 р. спадкоємцем майна померлого ОСОБА_2 є його дружина ОСОБА_1, яка отримала право власності на будинок № 25 по вул. Леніна в с. Ярке Сакського району. Інші спадкоємці ОСОБА_3, ОСОБА_3 відмовилися від спадщини на користь матері.

    Згідно з ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6 місяців  він не заявив про відмову від неї.

Позивачка прийняла спадщину, оскільки проживала на час смерті чоловіка разом з ним.

За змістом постанови державного нотаріуса від 03.12.2008 р. позивачеві відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, яка розташована під обслуговування будинку та належала спадкодавцю, оскільки в державному акті на право приватної власності на землю є виправлення у імені її чоловіка.

Згідно з державним актом на право приватної власності на землю І-КМ № 073000, який видано 07.05.1998 р. Геройською сільською радою, ОСОБА_2 на праві власності належала земельна ділянка № 25 по вул. Леніна в с. Ярке Сакського району загальною площею 0,22 га. Землю передано ОСОБА_2 для обслуговування житлового будинку і господарських будівель на підставі рішень 1 сесії 23 скликання Геройської сільської ради та рішення виконкому сільської ради № 38 від 11.12.1997 р. Державний акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 942.

Враховуючи, що спадкові права позивачки не визнаються державними органами, що є перешкодою у нотаріальному порядку їх оформити, суд вважає за можливе позов задовольнити. Вказаний спосіб захисту своїх прав не суперечить нормам ст. 16 ЦК України.

    На підставі викладеного, керуючись  ст. ст. 10-11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_2 Моміне - задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_2 Моміне право власності на земельну ділянку № 25 по вул. Леніна в с. Ярке Сакського району площею 0,22 га (кадастровий № 0124381600020010010), цільове призначення якої – обслуговування житлового будинку і господарських споруд, що належала померлому 18.01.2008 р. ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати по цивільних справах Апеляційного суду АР Крим через Сакський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація